Школярі Львівщини зможуть один рік навчатися в американській школі. Поради стажера (відео))

09:52 30 вересня 2014 р.

Фото до новини


Фото: vk.com

18 жовтня у Львові відбудеться перший тур тестування з англійської мови в рамках програми FLEX. Вона дає можливість українським школярам один рік жити в американській сім’ї і навчатися в американській школі.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це вчора, 29 вересня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі розповіла співробітниця програми FLEX в Україні  Наталія Скотар.

«До участі у тестуванні запрошують учнів 8, 9, 10 класів, народжених з 1 січня 1998 року до 15 липня 2000 року. Відтак, 18 жовтня о 10 год. на вул. Кос-Анатольського, 10, у приміщенні школи №93 стартує перший тур тестування з англійської мови для мешканців Львівської області.19 жовтня це тестування зможуть пройти школярі-львів’яни. А 21 жовтня таку можливість матимуть діти з особливими потребами», – розповіла Скотар.

За її словами, тестування проходитиме у три тури. В першому турі діти писатимуть тест з англійської мови на 15 хвилин в якому є 16 запитань з варіантами відповідей. Для дітей з особливими потребами проходження такого тесту не лімітоване.

В цей же день стануть відомі результати і буде відомо, хто пройшов у другий тур, в яком школярам треба буде написати есе. Результати цього туру будуть відомі за 4-6 тижнів.

Після цього стартує третій тур, який є комплексним. У цьому турі дітям треба написати есе за 45 хвилин, також тест, який треба буде пройти за 1,5 год.

Згодом діти мають пройти інтерв’ю з приймаючою стороною. Відтак, результати цього тестування стануть відомі  у травні.

За словами Скотар, діти беруть участь у програмі абсолютно безкоштовно, школярам лише потрібно заплатити за виготовлення закордонного паспорту. Фінансується програма за кошти Державного департаменту США. Про це інформує "Вголос."

Кореспондент "Щоденного Львова" Захар Черняк у 2007 став одним із фіналістів цієї програми FLEX. Ось що він розповів:

"Я був учнем 9-го класу, коли я довідався про програму FLEX. Вирішив випробувати свої сили. Три тури, які передбачені програмою, зорієнтовані на знання англійської мови, але це не є вирішальним чинником. Представники програми також «психологічно» тестують учасників, більше звертаючи увагу на зміст есеїв та усних відповідей. Звісно, мову треба знати дуже добре, але якщо у вас середній рівень англійської, маєте всіі шанси пройти.
Поради, що їх дала фіналістка програми, яка мене загітувала взяти участь у FLEX: бути щирим при написанні творів, не писати чогось такого, що могло би відштовхнути організаторів від вас (це свого роду, як співбесіда в консульстві) та на усному тесті, показати, що ви комунікабельна людина, яка може бути лідером, але також добре працює у команді.

Я пройшов три тури і очікував на четвертий, так званий «неофіційний» тур. Бо якщо школяр навіть подолає три тури конкурсних випробувань, це не гарантує йому поїздки за кордон. Переможцеві не завжди вдається знайти школу та сім'ю, які готові його прийняти. Проте більшості дітей щастить.

Мене обрала сім’я із Каліфорнії. Вони були дуже приємними та цікавими людьми. На час моєї поїздки, їм вже було за шістдесят, але я зовсім не відчував дистанції при спілкуванні. В США старші люди дуже відрізняються від літніх осіб в Україні: там не настільки відчутна дистанція між поколіннями. З ними мені пощастило побачити майже усю Каліфорнію та подорожувати по шести штатах. 
Однак не усім так «під фортунило», як мені. Трапляються випадки, коли сім’ї не мають можливості, а часто і бажання багато уваги приділяти нашим учням. Були поодинокі випадки, коли до школярів погано ставилися. У таких ситуаціях учаснику програми  варто звернутися до батьків чи координатора. Такі питання вирішують, оскільки координація в програмі - на високому рівні, сім’ю можуть поміняти. Головне щоб школяр не мовчав.

У моєму житті ця поїздка посідає, напевно, друге місце за важливістю, після моєї трирічної поїздки в Великобританію в дитинстві, де я і навчився англійської. Ці поїздки дуже змінили мій світогляд і дали мені «квиток у світ». Окрім можливості побачити іншу країну, саме мовний аспект - найважливіший у цієї програми. Найкращі репетитори не дадуть вам такого високого знання мови, як її вивчення в середовищі її носіїв.

Чи є життя після FLEX? Так, є. Минуло вже вісім років після того, як я став фіналістом цієї програми. Досі спілкуюся зі своєю американською сім’єю, регулярно їжджу в США у робочих справах та на навчання. Познайомився там із великою кількістю цікавих людей і нав'язав багато важливих для мого майбутнього контактів. Після повернення координатори FLEX регулярно контактують із випускниками: ми беремо участь у різних суспільних та громадських проектах, регулярно дізнаємося про різні гранти і стипендії та про можливості подальшого навчання чи роботи у США. Якщо у вас є можливість - подавайтеся на конкурс. Цей досвід може докорінно змінити життя та відкрити світ нових можливостей".

Захар Черняк

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів