Плотери: можливості та сфера застосування

09:40 23 жовтня 2015 р.

«Піонером», здатним вирішувати проблему високоточного друкування зображень, став устрій «CalComp565», який було створено американською IBM у 1959 році. Він отримав назву «plotter», що в перекладі з англійської означає «кресляр», ««графопобудовник». Наприкінці 1970-х років у США з’являються вже удосконалені планшетні плотери компаній «Hewlett Packard» (HP) і «Tektronix».

Зараз коло виробників пристроїв для виведення на широкоформатний друк складних графіків, малюнків, схем, мап та іншої графічної інформації значно розширилось. Сьогодні до головного «гравця» «HP» приєдналися «Agfa», «Canon», «Encad», «Epson», «KIP», «Kodak», «Ricoh», «Roland», «Mimaki», «Mutoh», «Oce», «Selex», «Xerox». Сучасні плотери цих брендів можна знайти тут в одному розділі з принтерами. Незважаючи на таке об’єднання, ці устрої відрізняються за багатьма властивостями.

Про відмінності між принтером і плотером

Плотери належать до особливого виду принтерів, розрахованих на широкоформатний друк графіки.Проте на відміну від принтерів графопобудовник дозволяє малювати геометричні фігури: кола, лінії,крапки, еліпси, прямокутники. Кінцевий результат їхньої роботи – отримання широкоформатної «твердої копії» зображення з високим ступенем точності навіть до сотих часток міліметра.

Відмінності полягають також у зовнішньому інтерфейсі, який дозволяє встановлювати кількість кольорів, формат паперу, повторюваність та точність позиціонування, вибирати мову. Відрізняються вони і за технологією друку. Сьогодні виробники пропонують моделі, де замість паперу можна використовувати тканину чи виводити інформацію на мікрофільм.

Типи та види плотерів

Сучасні плотери класифікуються за такими конструктивними та функціональними ознаками:

•    Спосіб виведення зображення: перові, струменеві, лазерні, електростатичні, сублімаційні, ріжучі
•    Можливості відтворення кольору: кольорові, монохромні та з функціями кольорового друку
•    Максимальний формат зображення (А 0, А 1, «рекламний»)
•    Продуктивність (добова): базовий рівень (20 кв. м), середній (20-50 кв. м), високий (понад 50 кв. м). Цей критерій є головним чинником при визначенні вартості графопобудовника
•    Спосіб формування та виведення зображення креслення: векторне довільне електромеханічне сканування, растрове з використанням фізичних принципів (електростатика, електрографія, теплові процеси, тощо), мікрофільм-плотери
•    Швидкість друку чи переміщення паперу
•    Вид носія та спосіб його переміщення:рулоні (роликові), планшетні, барабанні, фрикційні.

Сфери застосування плотерів

Різноманітність видів, типів графопобудовників, функціональних властивостей дозволяє використовувати їх в тих сферах, де недостатньо можливостей принтерів. Першочергово потреба у плотерах виникає в тих галузях, де необхідно друкувати для систем автоматизованого проектування(САПР) та геоінформаційних систем (ГІС), отримувати архітектурні плани, конструкторські креслення,метеорологічні та географічні мапи, ділові схеми.

Вони стали невід’ємною складовою технічного оснащення друкарень, спеціалізованих підприємств по дизайну. Широкого застосування набули плотери у рекламній діяльності при виготовленні банерів, рекламних щитів, білбордів, вивісок, написів, логотипів, тощо. Сьогодні все частіше використовуються плотери в освітній сфері та для проведення презентацій.

На шляху до вибору потрібного плотера

Відповідність параметрів конкретної моделі того чи іншого бренду до виконання конкретних завдань відіграє вирішальну роль при виборі. Використовуючи інформацію, представлену на price.ua, можна більш детально вивчити можливості їхнього застосування в певній сфері діяльності. Зручна навігаційна система дозволяє познайомитися з популярними моделями, ціновим діапазоном в різних Інтернет-магазинах та зробити замовлення в режимі on-line.

На правах реклами

dailylviv.com

До теми

13:58 25 лютого 2021 р.

У Львові беруться оцифрувати всю ЛМТГ до 2025 року

Сьогодні, 24 лютого, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження програми цифрового перетворення Львівської міської територіальної громади на 2021−2025 рр».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу