На Львівщині триває польовий вихід 450 курсантів (відео)

12:10 14 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: asv.gov.ua

Окрім тактичної, вогневої, інженерної підготовки, сплановані практичні з топографії та тактичної медицини.

«У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки триває польовий вихід курсантів факультету бойового застосування військ львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного», – повідомили у львівському вищому військовому закладі, де також розповіли подробиці:

«450 курсантів упродовж двох тижнів матимуть змогу застосувати набуті теоретичні знання з усіх спеціальних дисциплін на практиці. Окрім тактичної, вогневої, інженерної підготовки, сплановані практичні з топографії та тактичної медицини.

«Заняття відбуваються таким чином, щоб кожен курсант мав змогу напрацювати практичні навички та перевірити рівень теоретичних знань, – зауважив начальник факультету – полковник Артур Луньков. – Наприклад, сьогодні у курсантів-другокурсників відбулось перше практичне заняття з вогневої підготовки, на якому вони виконували підготовчу стрільбу зі штатного озброєння БМП-2. Його спланували таким чином, що майбутні офіцери мали змогу випробувати себе і в ролі командира бойової машини, й навідника».

«Зрозуміло, що під час навчання в Академії з курсантами проводять заняття не тільки лекційні, але й практичні – на навчально-тренувальних комплексах. Але у виші це відбувається інакше, – пояснив курсант другого курсу Вадим Козачок. – На тренажерах вправу АВНС (постріл з гармати) виконувати простіше. І боєприпасів більше — 15. А тут як реальний бій».

«Перший постріл – завжди важкий, – розповів курсант Віталій Карнаухов. – Але з другого разу нам вдалось виконати завдання більш якісно та влучно. Взагалі, коли ти керуєш такою броньованою машиною, й відчуття відповідні. Враховуючи ті події, що відбуваються у нас в державі, ми – майбутні офіцери, несемо особисту відповідальність за мир та спокій наших громадян. Й поки є час, повинні якомога краще оволодівати фахом. А такі практичні заняття є прекрасною можливістю».

На іншій ділянці полігона з першокурсниками проводять практичні заняття з дисципліни «Бойова система виживання воїна». Адже досвід збройних конфліктів останніх десятиліть промовисто свідчить, що збереження життя часто залежить не лише від кваліфікованої допомоги професійного медика.

У першу чергу важливо грамотно і вчасно надати першу домедичну допомогу. Цьому ще з першого курсу вчать майбутніх офіцерів у Національній академії сухопутних військ на заняттях із тактичної медицини.

Після вивчення теорії та кількох практичних занять, під час польових виходів курсанти приступають до комплексного заняття, під час якого їм необхідно витягнути поранених товаришів з-під вогню, не отримавши поранення та ушкодження самому. Тому в нагоді стають також і знання з тактики, вміле володіння особистою зброєю, фізична та психологічна витривалість.

А викладачі та колеги створюють не лише шумовий фон та всіляко ускладнюють завдання, даючи різноманітні ввідні. Під час надання допомоги, вони ще постійно коментують та задають запитання, що з одного боку створює стресову ситуацію, а з іншого – дозволяє глибше запам’ятати те, чому тебе навчили викладачі.

«Особливістю даного заняття є те, що курсанти мають змогу відчути себе як на полі бою. Основна задача викладачів – максимально наблизити шумові та психологічні ефекти, тому й контрольна частина заняття має назву «стрес-тест», – зауважив начальник кафедри тактико-спеціальних дисциплін – полковник Володимир Ожаревський. – Цей комплекс занять розроблений за стандартами НАТО й з урахуванням бойового досвіду учасників АТО».

«Найважче курсанту впоратись з психологічним навантаженням під час бою, – зауважив викладач кафедри тактичної медицини – полковник медичної служби запасу Станіслав Бенцало. – Саме тому ми з колегами намагались створити умови реального бою: з шумовими та світловими ефектами, неочікуваними пораненнями та автоматними чергами. І чим швидше вони навчаться контролювати свій страх та паніку, яка зрозуміла в бойових умовах, тим легше їм буде потім. І тим більше життів вони зможуть врятувати».

Про це повідомили на сайті львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж із навчань.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини