Міністр освіти закликає додатково фінансувати 535 шкіл на Львівщині

18:00 4 серпня 2017 р.


Фото: mon.gov.ua

Лілія Гриневич вважає: «Високогірні селища мають отримати відповідний статус, що допоможе фінансувати додаткову потребу в будівництві доріг та утриманні шкіл».

У міністерстві освіти і науки повідомили сьогодні, 4 серпня: «Високогірні селища та їхні школи функціонують у тяжчих умовах, аніж решта українських загальноосвітніх навчальних закладів. Цим районам притаманно швидке зношення доріг, повені, снігові замети, вітровії, бездоріжжя тощо. Про це йшлося на відкритті 4-го карпатського форуму народовладдя, присвяченого питанням освіти в гірських та високогірних районах України».

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час участі у форумі зазначила: «Освіта у високогірних районах потребує більших фінансових вкладень, ніж школи, які працюють у кращих умовах. Дуже важливо на законодавчому рівні надати окремим селищам статуси високогірних. Відтак визначити необхідні коефіцієнти для виділення коштів для будівництва доріг, обслуговування шкіл. Нам необхідно зберегти ці автентичні колоритні місцевості в Україні. Насамперед це стосується відновлення транспортної інфраструктури, звичайно ж шкіл».

Натомість голова комітету Верховної Ради з питань культури та духовності Микола Княжицький відзначив: «Селища у високогірних районах мають свої унікальні культурні властивості. Ми маємо зробити все, «аби не втратити надбання, які народи, що живуть біля кордону України, зберегли впродовж тисячоліть».

У міністерстві освіти і науки повідомили також: «За інформацією місцевих органів управління освітою у населених пунктах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей у гірській місцевості функціонують 535 шкіл. У них навчаються 78,7 тисячі учнів, що становить відповідно 3,2% та 2% від загальної кількості школярів в державі. У Закарпатській області – 105 шкіл та майже 11тис учнів; в Івано-Франківській – 245 шкіл, 46,8тис учнів; у Львівській – 157 шкіл, понад 15,5тис учнів; у Чернівецькій – 28 навчальних закладів, понад 5,3тис учнів».

Про це повідомили сьогодні, 4 серпня, в прес-службі міністерства освіти і науки, де також поінформували: «У форумі також взяла участь делегація народних депутатів – Олег Березюк, Іван Рибак, Сергій Соболєв та Олександр Шевченко. Депутати, зокрема, ознайомилися зі станом навчальних закладів та доріг і відвідали дві школи у селищі в гірській місцевості».

dailylviv.com

До теми

13:20 26 жовтня 2020 р.

Для чого людство використовує смартфони

Забронювати готель, провести перемовини з партнером, швидко отримати листа – чи могли ми уявити колись, що це стане можливим завдяки смартфону? У цьому маленькому девайсі виробники вмістили все й навіть більше.

Рубрика: Наука і техніка

12:56 26 жовтня 2020 р.

Чи варто купувати Xiaomi Mi Band 5?

У червні 2020 року компанія Xiaomi представила новий фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 5 із збільшеним на 20% екраном, 11 режимами тренувань і поліпшеним моніторингом сну.

Рубрика: Наука і техніка

10:35 21 жовтня 2020 р.

Принцип роботи ВСІХ типів шліфувальних верстатів

Розібравши всі типи шліфувальних верстатів і зрозумівши, які задачі закриває той чи інший тип, ростеш, як профі! Ставай профі з нами! Читай статтю та мотай на вус ;)

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу