Міністерство освіти заборонило посібник з російської мови

13:00 6 жовтня 2016 р.

Навчальний посібник з російської мови для третього класу, який підготувала М. В. Коченгина, вилучать з використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Комісія з педагогіки та методики початкового навчання скасувала гриф «Схвалено для використання у загальноосвітніх закладах» навчальному посібнику «Русский язык. 3 класс: отрывные карточки: к учеб. Е. И. Самоновой, В. И. Стативки, Т. В. Поляковой» (автор – М. В. Коченгина). Він був надрукований видавництвом «Ранок» у січні 2014 року. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України.

Посібник відкликали через невідповідність змісту сторінок про державні символи Росії основам патріотичного виховання учнів. Відповідні листи про неможливість використання цього посібника в навчально-виховному процесі уже розіслані обласним органам управління освіти, директорам інститутів та академій післядипломної педагогічної освіти, директорам науково-методичних центрів і завідувачам методичних кабінетів.

Як повідомили в Інституті модернізації змісту освіти, видавництво «Ранок» уже вилучило зазначений посібник з продажу. Крім того, Інститут модернізації змісту освіти повторно звернувся до обласних органів управління освіти та керівників навчальних закладів з вимогою замінити текстові матеріали вправи 19 на сторінці 10 в шкільних підручниках, що містять інформацію про державні символи Росії.

Відповідний фрагмент відредагованої сторінки був надрукований видавництвом «Генеза» в 2014 року і надісланий у регіональні книжкові бази. В Інституті модернізації змісту освіти зазначають, що загальноосвітнім навчальним закладам забороняється працювати за цим підручником без відповідної заміни текстового матеріалу зі сторінки 10.

Генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов пояснив ситуацію з посібником: «Так, у січні 2014 року вийшов цей навчальний посібник нашого видавництва (прошу не плутати з підручником), який зараз згадують. Всі автори, які в той час створювали навчальні посібники до підручників (пам'ятаємо, що тоді очолював МОНУ одіозний Табачник), були змушені дотримуватися вимог щодо суворої відповідності авторської концепції цих підручників, де були згадки сусідньої держави. Тільки в цьому випадку можна було отримати схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах. Ми намагаємося посилити увагу до змісту нашої друкованої продукції. Але трапляються прикрі помилки, від яких ніхто з нас, на жаль, не застрахований. Команда видавництва «Ранок» щиро вибачається перед своїми читачами».

За словами Круглова, компанія прийняла рішення застосувати дисциплінарні стягнення до ведучого редакторова і редактора посібника, вилучити з продажу зазначений посібник і підготувати новий підручник, який відповідає вимогам сучасної освіти. Про це повідомили сьогодні, 6 жовтня, в інтернет-виданні «Українська правда. Життя».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів