Майже 92 тисячі чоловіків призовного віку зареєструвалися на вступ до аспірантури. Міносвіти змінило правила

22:45 24 червня 2024 р.

Фото до новини

Система освіти стала такою «дірою» для ухилянства.

Так висловився міністр освіти і науки Оксен Лісовий, пише DailyLviv.com

"Не є таємницею, що в останні два роки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, які раптом згадали, що їм треба друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура. 

Жага до знань — це чудово. Фіктивне навчання — ні. Тож змінюємо правила вступу на аспірантуру у 2024",- завив сьогодні, 24 червня, міністр.

За його словами, ЄВІ залишається. Прохідний бал в частині ТЗНК — 160. І ця частина є обовʼязковою для допуску до вступних випробувань закладу чи установи. Іноземну мову складають, і вона є обовʼязковою для вступу до магістратури, але не обовʼязковою для допуску до вступу до аспірантури. 

"Наступне — вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають право на відстрочку. Акцент — на якість освіти, тому пріоритезуємо денну форму. І для того, щоб не відрізати можливість вступу для справжніх, вмотивованих та здібних, збільшуємо кількість місць на бюджеті – з 3 200 до 7 000",- наголосив Оксен Лісовий.

Міністр зауважив, що до початку повномасштабної війни щороку на аспірантуру (і бюджет, і контракт) вступали близько 7-8 тисяч людей. Вступали на підставі іспитів безпосередньо у ЗВО та наукових установах. 

Читайте також: Закон про мобілізацію різко збільшив ціну на незаконний перетин кордону. Новий тариф і схеми

"Цього року ми запровадили обов’язковий тест для вступу до аспірантури — ЄВІ. Його також складають і майбутні магістри. І ось, у 2024, для складання ЄВІ всього зареєструвалися 246 189 осіб. 79% з них — це чоловіки, серед яких майже половина претендує на вступ до аспірантури. А якщо конкретніше — 91 561 особа призовного віку. Рекорд всіх рекордів",- підсумував Лісовий. 

Він шкодує, що система освіти стала «дірою» для ухилянства.

Читайте також: Як в Україні роздадуть видавництвам американські гроші на шкільні підручники

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів