Львів’яни розробили сайт для користувачів з повною й частковою втратою зору

13:30 26 грудня 2017 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Розробники сайту «usi.org.ua» сподіваються, що його наповнення стане джерелом інформації і нових послуг не лише для осіб з вадами зору, а й для ЗМІ.

У прес-службі Львівської міськради повідомили сьогодні, 26 грудня: «У 2017 році Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» здобув перемогу на конкурсі соціально-культурних проектів управління інформаційних технологій Львівської міської ради, за фінансової підтримки якого розроблено нову веб-сторінку для незрячих і слабозорих користувачів. Сайт має можливість переключення фонового режиму і регулювання розмірів шрифту для людей із залишковим зором, а для провністю незрячих – текстовий супровід візуальних об’єктів, а також – аудіодискрипцію».

У міськраді також розповіли: «На сайті уже є чимало інформації, і як запевнила автор і керівник проекту Оксана Потимко, сайт щоразу наповнюватиметься новими проектами «Української спілки інвалідів – УСІ».  Веб-сторінка «usi.org.ua» розроблена в рамках проекту «Веб-сторінка доступна для користувачів з повною і частковою втратою зору», і має декілька важливих особливостей, розповідає Оксана Потимко, автор і керівник проекту. Зокрема, сторінка цілком доступна для осіб з повною втратою зору, оскільки меню і наповнення сайту доповнені обов’язковим текстовим супроводом; а для осіб із залишковим зором, залежно від діагнозу і зорових можливостей, передбачені одразу дві функції – зміна шрифту, тобто його збільшення або зменшення, та зміна фонового режиму, тобто зміна кольору сторінки залежно від сприйняття користувача».

Автор і керівник проекту, кандидат історичних наук Оксана Потимко, розповіла: «Веб-сторінка також містить детальну інформацію про всі проекти ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» в галузі освіти, культури, соціального захисту, медицини, а також категорію «аудіодискрипція», де розміщений увесь відеоконтент для незрячих дітей – 26-серійний мультфільм «Лис Микита», інші мультиплікаційні та художні фільми з аудіодискрипцією. Що дуже важливо, є також категорія «бібліотека», у якій розміщені підручники у форматі «DAISY» для незрячих школярів. Слабозора людина має можливість переключити фоновий режим, змінити шрифти і вона користується мишкою, бо все-таки трішки бачить. А незряча людина мусить мати озвучений спеціальними програмами комп’ютер, і так може користуватися сайтом».

У міськраді також повідомили: «Проект повністю профінансував департамент розвитку Львівської міської ради. Його вартість – 77 тисяч гривень. Сайт розроблений згідно із сучасними вимогами до адаптації сайтів для користувачів з різними ступенями ураження зору. Враховані можливості і зорові особливості незрячих і слабозорих осіб залежно від офтальмологічного діагнозу тощо. Розробники сайту сподіваються, що його наповнення стане джерелом інформації і нових послуг не лише для осіб з вадами зору, а й для ЗМІ».

dailylviv.com

До теми

12:41 16 вересня 2021 р.

Як працюватимуть заклади освіти з 20 вересня – уряд запровадив нові карантинні обмеження

На Урядовому порталі оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 і від 29 червня 2021 р. №677, що запроваджують нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Рубрика: Наука і техніка

11:49 15 вересня 2021 р.

За успішну сертифікацію педагогам дадуть 20% до заробітної плати

З 20 вересня до 12 листопада 2021 року триватиме третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів – вивчення практичного досвіду роботи педагогів. Цьогоріч участь у ньому візьме 1171 вчитель, який успішно пройшов другий етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності.

Рубрика: Наука і техніка

20:57 14 вересня 2021 р.

20 шкіл Львівщини з 17 територіальних громад одержать 40 млн грн (список): найбільше - у Зубрі

Комісія з розгляду проєктів Міністерства освіти і науки України визначила перелік шкіл, які отримають фінансування у межах Урядової програми «Спроможна школа для кращих результатів».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу