Львів’яни перемогли на міжнародному ІТ-чемпіонаті «Золотий байт»

19:00 26 квітня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Випускники «Академії ШАГ» винайшли сервіс, мета якого – допомогти людям з обмеженими можливостями знайти роботу.

У Львівській міськраді повідомили щойно сьогодні, що 22-23 квітня в Києві відбувся за підтримки міністерств освіти України та Азербайджану й Київської міської держадміністрації фінал міжнародного ІТ-чемпіонату «Золотий байт-2017», в ході якого свої інноваційні проекти захищали в 10 номінаціях понад 300 учасників з України, Грузії, Азербайджану, Білорусі та Молдови. Свій інноваційний проект студенти могли представити у вигляді мобільного додатку, сайту, пристрою, комп’ютерної гри тощо. Представники Львова здобули три нагороди чемпіонату.

Перше місце у номінації «NoSQL Expert (робота з базами даних, технологіями Intersystems)» отримали студенти та випускники Львівської філії «Комп’ютерної Академії ШАГ» Назар Квятковський та Святослав Палійчук. Як повідомили у ній, до фіналу випускники «ШАГу» готувалися майже півроку – вигадували ідеї та працювали над технічним втіленням.

Випускники «Академії ШАГ» винайшли сервіс, мета якого – допомогти людям з обмеженими можливостями знайти роботу. За це вони отримали перше місце у номінації «NoSQL Expert» (робота з базами даних, технологіями «Intersystems»).

Співавтор проекту Назар Квятковський розповів: «Ідея нашого проекту Handicap  - допомогти людям з фізичними вадами самореалізуватися.  На сайті можна зареєструватись, кожен має свій профайл, на якому роботодавець може побачити портфоліо чи якісь напрацювання, навички, прагнення людини, і зрозуміти, що фізична вада – це не перепона для кар’єрного зростання. Таким чином ми також хочемо й підвищити соціальну відповідальність компаній. Адже часто людей з обмеженими можливостями, навіть не дізнавшись, працездатні вони чи ні, оминають увагою». 

Ініціатори проекту наголошують – «Handicap» має стати платформою не лише для пошуку роботи, а й спілкування, спільних соціальних та громадських проектів, тобто дати можливостями людям з фізичними вадами – проявляти себе різними способами.

Особливу відзнаку та спецприз у номінації «ІоТ (Інтернет речі)» отримали студенти «Академії ШАГ» Марта Сілецька, Сергій Котовський та Олег Ястремський за розробку під назвою «Smart Counter» (розумний лічильник).

Співавторка проекту, студентка Марта Сілецька, розповідала: «Комунальна сфера – одна з тих, яка приносить нам чимало клопотів, і тому вона потребує інновацій, аби спростити та полегшити багато процесів. Наприклад, збір та надання показників лічильників комунальним службам. Наш додаток до лічильника  автоматично кожного місяця буде сам зчитувати всі дані і надсилати вам на телефон чи електронну пошту. Це зручно та швидко, ми вважаємо, що проект потрібний, тому продовжуємо над ним працювати».

Друге місце – у номінації «Network Technologies» (номінація для системних адміністраторів) отримав студент Максим Вихопень, котрий швидко та якісно виконав завдання, яке підготували організатори чемпіонату. Він розповів: «Нам потрібно було правильно визначити місце знаходження пристроїв та побудувати мережеву топологію, вірно налаштувати протоколи маршрутизації, а також безпеку для всієї мережі. Це було не просто, але дуже цікаво».

А директор Львівської філії «Комп’ютерної Академії ШАГ» Олексій  Шатєєв запевнив: «Ми пишаємось тим,  що в стінах академії з’являється багато цікавих, актуальних, корисних ідей  та проектів, і з кожним роком  львівські студенти здобувають все більше перемог. Насправді фінал чемпіонату – це лише початок, адже  студенти отримали позитивний відгук про свій проект від найкращих українських ІТ-спеціалістів -  і це головний здобуток. Розуміти, що ти на вірному шляху, маєш підтримку  і твоя розробка може змінити світ – найкращий стимул розвивати свій проект. Тому працюємо далі». 

Про це повідомили сьогодні, 26 квітня, в прес-службі Львівської міськради.

До теми

17:32 22 січня 2021 р.

Не всім школам області рекомендують розпочати очне навчання

Департамент освіти учора розіслав листа у всі відділи освіти територіальних громад і районів області із рекомендаціями щодо початку очного навчання із понеділка. У тих школах, де є інфіковані діти чи педагоги, відповідно до рішень педагогічних рад, навчання продовжиться дистанційно.

Рубрика: Наука і техніка

13:10 20 січня 2021 р.

Усі школи Львівщини мають інтернет, але швидкості бракує

Станом на кінець грудня 75% закладів освіти мали швидкість доступу до інтернету від 30 до 100 Мбіт/с, 16% - більше 100 Мбіт/с, і лише 9% закладів користуються інтернетом зі швидкістю доступу менше 30 Мбіт/с. Відтак, усі 1157 шкіл області маю доступ до всесвітньої павутини.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу