Львівські волонтери передали на фронт мобільний прально-банний комплекс (відео, оновлено)

12:30 25 липня 2016 р.


Фото: Gazeta.ua

Бійці зі зони АТО відзначали високу прохідність подарунка.

«Інженерів УКУ нагородили грамотами за виготовлення мобільного прально-банного комплексу для бійців», – повідомили сьогодні, 25 липня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Уже вдруге «Волонтерська сотня УКУ» розробила для українських бійців у зоні військових дій саморобний мобільний прально-банний комплекс, освячення і вручення якого відбулося 22 липня на території Українського католицького університету. Під час урочистого вручення інженери запустили комплекс і показали його в роботі.

Комплекс створили на базі військового «ЗІЛ 131», встановивши резервуари з водою, пральні машинки, котел та кабіни для душу. У ній зможуть митися від 10 до 20 солдат. Мобільний комплекс є непомітним і швидко пересуватиметься у випадку раптового обстрілу на передовій. «Волонтерська сотня» передала його одній з військових бригад Західного регіону, яка з мотивів конфіденційності не хоче про себе повідомляти.

Над оснащенням цього комплексу почали працювати ще восени. Роботи від проектування до запуску тривали два з половиною місяці, і над ним працювали 20 людей, більшість яких з господарського відділу УКУ. Інженерів Юрія Тинітовського і Назара Ястремського військові нагородили грамотами за концептуальну та фактичну роботу.

Інженер Юрій Тинітовський розповів: «До цього був задіяний весь наш колектив. Кожен у своїй сфері – столярна, малярна, електрична і сантехнічна роботи. Ми поєднували основну та волонтерську діяльність у позаробочий час. У цій машині можна і прати одяг, і митися.  Тут є дві душові кабіни та дві пральні машинки. Комплекс може працювати автономно з запасом води на 1000 літрів. У ній можуть одночасно митися двоє людей. Загалом запасу води вистачає на понад 20 солдат. Якщо подавати воду безперебійно з водовізної машини, то кількість людей, які зможуть помитися і випрати одяг, є необмеженою. Спочатку хотіли зробити електричний підігрів, але в польових умовах це могло бути задовго і складно. Тому вирішили поставити твердопаливний бойлер і використовувати солярку. Вода нагрівається досить швидко – перший цикл – 20 хв, а далі безперервний процес».

Своєю чергою, один із військових офіцерів зазначив: «Ми маємо штатні мобільні комплекси, але в такій розробці я бачу вперше. Тут продумано все до деталей. Вона краща за стаціонарні, оскільки оснащена душовими кабінами і сучасними пральними автоматами. Автомобіль може заїхати в будь-яку точку військових дій. Ми направимо її туди, де буде військова частина». 

Натомість координатор «Волонтерської сотні», отець Петро Терлецький, розповів: «Гроші на виготовлення цього комплексу зібрали з аукціону творів мистецтва, добровільних пожертв церковних парафій. Левову частину фінансів внесла Львівська бізнес-школа.Така машина коштує близько 110-115 тисяч гривень, роботи над якою коштували б ще четверту частину цієї вартості. Наші волонтери уважні до потреб армії і швидко зреагували. Через недостатнє матеріальне забезпечення наші бійці не мають не випрати одяг і помитися. Особливо складно у холодну пору року. Ми розробили мобільну машину, яка швидко пересувається і може в разі обстрілу виїхати з передової».

Нагадаємо, перший мобільний комплекс для прання волонтери облаштували і передали бійцям 66-го виїзного військово-польового госпіталю у Красноармійську ще минулої осені. У такій пральній машині можна розділити прання для звичайних хворих та хворих з гнійними травмами та інфекційними захворюваннями. Також можна сушити одяг. Однією з переваг мобільного прального приладу є можливість використання окрім електромережі, ще й системи автономного живлення завдяки дизельним електрогенератором потужністю 6,4 кВт».

Раніше в київському часописі розповіли:

«22 квітня львівські волонтери передалив зону АТО  мобільний прально-банний комплекс. Він розміщений усередині військової вантажівки «ЗІЛ-131». Інженер проекту, координатор «Волонтерської сотні УКУ» Юрій Тинітовський, розповів: «У мобільному прально-банному комплексі – два душових місця та дві пральки. Військовослужбовці можуть одночасно митися і прати одяг. Комплекс може працювати абсолютно автономно у майже будь-якому місці, де є більш-менш рівна поверхня.  Енергетичне забезпечення йде від штатного генератора. Обладнання також може живитися від мережі – є подовжувач довжиною 50 метрів. Запас води такого комплексу 1000 літрів. Цього вистачає для миття 20 людей, або ж на 20-30 циклів прання.  Проектували, готували та встановлювали обладнання два з половиною місяці».

Ідея створення прально-банного комплексу з'явилася після поїздок «Волонтерської сотні УКУ» на передову та у військові госпіталі. З миттям та пранням у бійців – велика проблема. Особливо у холодну пору року. Все виходить з елементарних правил гігієни. Мобільний комплекс спроектований так, щоб можна непомітно під'їхати, попрати особисті речі. В разі обстрілу завести машину і поїхати.

Вартість мобільної станції – 110 тисяч гривень. Більшість коштів – пожертвування бізнес-школі УКУ. Близько 20 тисяч гривень виручили на аукціоні за твори мистецтва. Німецька греко-католицька громада передала дві пральні машини. Львівська електромонтажна компанія «Робітня» подарувала волонтерам електрощит за 10 тисяч гривень.

Приймати мобільний комплекс приїхали троє бійців зі зони АТО. Відзначали високу прохідність автомобіля. Восени торік волонтери уже облаштовували схожий комплекс. Передали бійцям 66-го виїзного військово-польового госпіталю у Красноармійську.

У такій пральній машині розділяють прання для звичайних хворих і недужих з гнійними травмами та інфекційними захворюваннями. Там також можна сушити одяг.

Про це повідомили в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua». Як інформував «ЩЛ», львівські волонтери розробили для бійців на передовій прально-банний комплекс.

dailylviv.com

До теми

13:58 25 лютого 2021 р.

У Львові беруться оцифрувати всю ЛМТГ до 2025 року

Сьогодні, 24 лютого, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження програми цифрового перетворення Львівської міської територіальної громади на 2021−2025 рр».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу