Львівські волонтери допомогли видати порадник командирам

14:30 10 серпня 2017 р.


Фото: zik.ua

За сприяння волонтерів ГО «Громадська Надія» у Львові вийшов із друку унікальний навчально-методичний посібник «Психологія бою», призначений для практичної допомоги командирам підрозділів щодо підтримання належного морально-психологічного стану особового складу в ході бойових дій.

Про це повідомили сьогодні, 10 серпня, «Щоденному Львову», полковник Володимир Скоростецький зі львівського медіа-центру міністерства оборони, який також розповів: «Презентуючи видання, один зі співавторів книги, підполковник запасу Тарас Грицевич, зазначив, що ця збірка узагальнює досвід не лише закордонних фахівців з військової психології, а й містить синтез вітчизняного досвіду командного складу під час підготовки особового складу до ведення бойових дій на прикладі АТО, враховує різноманітні фактори психологічного впливу на свідомість солдата різних факторів бою, а також передбачає дії командира щодо підлеглих після повернення із зони активних бойових дій». 

Тарас Грицевич зазначив також: Фактично, це своєрідний «мануал» створений практиками для практиків. Адже авторський колектив посібника це у більшості своїй діючі офіцери, які неодноразово були у районі проведення АТО і збирали дійсно працюючі схеми позитивного психологічного впливу. Робота над упорядкуванням посібника розпочалась ще у 2014 році. І він навіть вийшов невеликим накладом для внутрішнього користування і підготовки курсантів, які навчаються за фахом офіцера-психолога та офіцера-культуролога. Але знаковим є те, що колеги-волонтери оцінили практичну користь цього видання і вирішили видрукувати його великим накладом для потреб війська».

Натомість психолог-волонтер Світлана Булка, яка активно підтримала ініціативу видання «Психології бою» відзначила, що це видання вийшло за межі зацікавлення виключно військової аудиторії. І вона разом із колегами активно використовує матеріали представлені у книзі для військово-патріотичного виховання молоді. Зокрема, програми навчання українського юнацтва щодо психологічної реабілітації воїнів та їхньої адаптації у соціумі. 

Світлана Булка запевнила: «Ми залучаємо також і ветеранів АТО у проведення зустрічей з учнями та студентами, аби молоді люди краще зрозуміли психологію і внутрішній світ тих, хто був у боях і захищав Україну. Багато фактів із цього посібника ми ретельно вивчали із студентами-психологами  педагогічного університету у Дрогобичі, обговорювали на профільних семінарах Української Гельсінгської спілки тощо».

Своєю чергою, представник ГО «Громадська Надія» Віталій Свіщов зазначив: «Книгу видано накладом у 500 примірників, які будуть розподілені між військовими навчальними закладами України та бойовими частинами Збройних Сил України, які беруть безпосередню участь у проведенні АТО. Зокрема, примірники «Психології бою» під час презентації були передані представникам 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ Збройних Сил України та 24-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід».

Натомість командир взводу 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, молодший лейтенант Михайло Зуб, розповів: «Перед презентацією я мав декілька хвилин, щоби переглянути зміст. Мені сподобалось, що упорядники врахували насправді потрібні аспекти. Зокрема – як налаштувати бійців на особливості польового побуту,  дії при блокуванні місцевим населенням, чи методи боротьби із девіантною поведінкою підлеглих в умовах бойових дій. Подобається і те, що посібник написаний простою зрозумілою мовою із конкретними прикладами життєвих ситуацій. 

Полковник Володимир Скоростецький повідомив також: «Це видання буде восени презентовано волонтерами на «Форумі видавців», який відбудеться у Львові у середині вересня. Представники ГО «Громадська Надія» запевнили, що якщо книга користуватиметься попитом і надалі, то вони відшукають можливість для друку додаткового накладу».

dailylviv.com

До теми

13:20 26 жовтня 2020 р.

Для чого людство використовує смартфони

Забронювати готель, провести перемовини з партнером, швидко отримати листа – чи могли ми уявити колись, що це стане можливим завдяки смартфону? У цьому маленькому девайсі виробники вмістили все й навіть більше.

Рубрика: Наука і техніка

12:56 26 жовтня 2020 р.

Чи варто купувати Xiaomi Mi Band 5?

У червні 2020 року компанія Xiaomi представила новий фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 5 із збільшеним на 20% екраном, 11 режимами тренувань і поліпшеним моніторингом сну.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу