Київ по-старому збирає паперові видання, а не їхні електронні версії

20:36 25 серпня 2021 р.

Фото до новини

Держкомтелерадіо вимагає, щоб усі видання надсилали за Переліком одержувачів обов’язкового безоплатного примірника видань, бо інакше видавців штрафуватимуть.

Відповідно до Закону України «Про обов’язковий примірник документів» Держкомтелерадіо здійснює контроль за своєчасним доставлянням обов’язкового примірника всіх видань України. Про це повідомляє Урядовий портал, пише Dailylviv.com

Нещодавно наказом Держкомтелерадіо затверджено Перелік посадових осіб, уповноважених на складання проколів про адміністративні правопорушення, відповідальність за вчинення яких передбачено у статті 186-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Держкомтелерадіо нагадує видавцям про обов’язковість виконання чинного законодавства. Адже недоставляння або порушення строку доставляння обов’язкового безоплатного примірника документів тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб, фізичних осіб - підприємців від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У Переліку одержувачів обов’язкового безоплатного примірника видань – Книжкова палата України, національні, у тому числі спеціалізовані, всеукраїнські бібліотеки, Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації, та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у видавничій сфері.

Зокрема ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова» є одержувачем усіх видів видань усіма мовами, що вийшли в Україні, у тому числі малотиражних (до 100 примірників) видань, нормативно-правових актів у сфері стандартизації, метрології та сертифікації, усіх періодичних та продовжуваних видань. Відсутність у Книжковій палаті України обов’язкових примірників видань, їхнє часткове або невчасне отримання унеможливлюють системне поповнення Державного архіву друку, негативно впливають на об’єктивність зведених адміністративних даних, які характеризують динаміку та тенденції у видавничій сфері.

Відомо, що за 30 років України-держави дуже багато видавців не виконують норму про надсилання примірників видань за Переліком. Дивно, що Держтелерадіо досі не додумалося збирати електронні версії. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів