Курсанти львівської військової академії вдосконалюють знання за стандартами НАТО

13:10 22 грудня 2017 р.


Фото: asv.gov.ua

У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного проходить унікальне комп’ютерне командно-штабне навчання «Зимова лавина – 2017».

Про це повідомили у львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також розповіли: «Участь в унікальному комп’ютерному командно-штабному навчанні «Зимова лавина – 2017» бере понад сотня курсантів випускного курсу, котрі здобувають фах майбутніх командирів механізованих і танкових підрозділів. Винятковість цього навчання полягає у тому, що вперше подібний захід із використанням засобів імітаційного моделювання у стінах навчального закладу відбувається виключно за процедурами армій країн-членів НАТО».

Керівник навчання, начальник кафедри тактико-спеціальних дисциплін, полковник Володимир Ожаревський, розповів: «Навчання також є унікальне тим, що вперше є двостороннім. Тобто курсанти розподілені на офіцерські посади в двох підрозділах, що протистоять один одному. Перед ротною й батальйонною тактичною групою стоять завдання за будь-яку ціну здобути перевагу одна на одною. Такий формат робить навчання набагато реалістичнішими, цікавішими й мотивують курсантів до ухвалення сміливих та нестандартних рішень».

«Рішення на посадах командирів майбутні офіцери вчаться ухвалювати не одноосібно, як це притаманно класичним штабним процедурам Вітчизняного війська, а в повноцінних штабах, які складаються з декількох секцій. За термінологією армій Північноатлантичного альянсу, це так звана «S»-структура. Командир повинен лише затвердити те чи інше рішення», – поінформували також в академії.

«Учасники командно-штабного навчання, окрім використання традиційних плануючих та графічних документів, активно використовують засоби імітаційного моделювання. Це, насамперед, програмне забезпечення «JCATS», яке дає змогу оперативно й точно втілювати ухвалені рішення у віртуальному середовищі, яке у режимі реального часу з урахуванням всіх показників справжнього поля бою, тактико-технічних показників озброєння й військової техніки й інших важливих елементів показує результати реалізації цих рішень», – розповіли також в академії.

За словами розробників та організаторів комп’ютерного командно-штабного навчання «Зимова лавина – 2017», в перспективі подібні заходи будуть відбуватись все частіше, їхній масштаб зростатиме, а до участі у них залучатимуться курсанти й інших спеціальностей. Окрім того, всі подібні навчання, як і інші заходи з вдосконалення у майбутніх офіцерів навичок з управління підрозділами, відбуватимуться виключно за процедурами й за допомогою термінології і тактичних знаків армій країн-членів НАТО, що є вимогою вищого військового керівництва нашої держави», – повідомили також у львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та опублікували фоторепортаж із навчань.

dailylviv.com

До теми

12:41 16 вересня 2021 р.

Як працюватимуть заклади освіти з 20 вересня – уряд запровадив нові карантинні обмеження

На Урядовому порталі оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 і від 29 червня 2021 р. №677, що запроваджують нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Рубрика: Наука і техніка

11:49 15 вересня 2021 р.

За успішну сертифікацію педагогам дадуть 20% до заробітної плати

З 20 вересня до 12 листопада 2021 року триватиме третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів – вивчення практичного досвіду роботи педагогів. Цьогоріч участь у ньому візьме 1171 вчитель, який успішно пройшов другий етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу