Інструктори НАТО продовжують підготовку бійців 24-ї бригади зі Львівщини

14:45 1 лютого 2016 р.


Фото: Регіональний медіа-центр міністерства оборони України у Львові

Заняття проводять досвідчені канадські та американські військові.

Військові журналісти Регіонального медіа-центру міністерства оборони України у Львові повідомили сьогодні, 1 лютого, «Щоденному Львову»:

«Залізна воля – залізний дух», – власне таким є гасло на прапорі 1-го механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади (з Яворова на Львівщині. – «ЩЛ»), яка гордо носить назву «Залізної». Бійці цього батальйону одними з перших із військових формувань висунулись на захист нашої держави.

Завдяки їхнім умілим діям Росія так і не наважилась у 2014 році ввести своїх «миротворців» на територію Сумської області. Потім ці воїни утримували позиції АТО в Луганській та Донецькій областях та поблизу донецького аеропорту, на найважчих ділянках нашої оборони.

Тепер вони знаходяться на ротації у пункті постійної дислокації. Але хибно вважати, що їхній відпочинок – це пасивне перебування в казармах. Доки ремонтується і відновлюється бойова техніка, а підрозділи доукомплектовуються сучасними взірцями українського оборонпрому, особовий склад батальйону проходить напружене і дуже цікаве тренування на полігоні. А заняття для їхньої підготовки проводять досвідчені канадські та американські інструктори.

Один з інструкторів (на вимогу керівника підрозділу, ми не маємо права показувати звання, обличчя та ім’я іноземних військових) розповів: «Ми готуємо ваших військових тактиці ведення оборонного бою та у наступі. Крім цього вчимо як протидіяти російським спецгрупам диверсійно-розвідувального спрямування. 

Технологія навчання проста і не складна. У вільному приміщенні прямо на підлозі з купи піску відтворено макет місцевості. До речі, часто густо ця місцевість є реальною, адже наші бійці відтворюють її такою, в якій вони здійснювали активну бойову протидію військам російських окупантів.

Зі шматків керамічної плитки будуються укриття і доти, а ролі підрозділів виконують звичайні пластмасові солдатики. За словами наших бійців, навчання є взаємовигідним.

Боєць з позивним «Ромбік» розповів: «Нам цікава тактика канадців. Вони використовують багато цікавинок, які ми можемо брати собі на «озброєння» для ведення бойових дій. А їм цікаво взнати, як ми організовуємо протидію новітнім російським тактичним розробкам».

Цікавий факт – канадські інструктори навчили наших снайперів знищувати російські терористичні війська, використовуючи… розроблену в Росії програму. Власне, іноземні спеціалісти підказали нашим воїнам те, як і де скачати потрібне програмне забезпечення. А також навчили робити потрібні розрахунки для пострілу. І тепер снайпер може знищувати кремлівських терористів навіть не спостерігаючи їх у приціл.

Отже, зброя, яка кувалась проти українського народу повернулась до своїх розробників свинцевими подарунками в серце. Також багато уваги приділяють наші іноземні побратими по зброї навичкам тактичної медицини.

Батальйонний медик Тарас розповів: «Подібних тренувань у нас ще не було. Всім хлопцям наші іноземні інструктори роздали аптечки. А вчились ми зупиняти кров, робити перев’язки, тампонацію ран – на шматках свинячого м’яса. Причому, робили це всі бійці підрозділу. Іноді в приміщенні з вимкненим світлом і під час обстрілу. Скажу, що хлопці добре відпрацювали дії з надання першої допомоги».

Також на практиці відпрацьовуються всі нюанси тактики ведення бою. Для цього спочатку кількагодинні теоретичні заняття. А потім – практичні вправи. Причому для їх проведення інструктори вибирають щоразу нові місця на полігоні.

Так, наприклад за одним із завдань наші бійці мали знайти в лісі будинок, в якому засіла ворожа збройна група. Після того як будівлю буде знайдено, ворожа група має бути знищена. 

Здійснивши кілька кілометровий марш засніженим лісом, наші бійці знайшли споруду. Після ретельного спостереження командир підрозділу вирішив розбити своїх людей на групи. Однак під час штурму він вдався до помилок, за що підрозділ отримав ряд ввідних у вигляді вбитих та поранених. 

Головний сержант механізованої роти, старший сержант Віталій Савчук, розповів: «Подібні заняття нам не лише корисні, але й пізнавальні. Ми маємо подібну практику і у власному курсі підготовки. Однак з канадського боку є певні відмінності. Разом ми відпрацьовуємо більш практичну і потрібну нам техніку протидії російським терористам.

Попереду в українських військовослужбовців ще чимало цікавих та корисних занять. Однак головним їхнім надбанням воїни називають те, що вчяться пліч-опліч із дружніми іноземними солдатами протистояти терористичним загрозам».

dailylviv.com

До теми

13:12 22 жовтня 2021 р.

Погіршення епідеміологічної ситуації: дистанційне навчання до середини листопада

Через погіршення епідеміологічної ситуації з COVID-19, врахувавши консультації Міністерства охорони здоров’я України, МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання з 25 жовтня до 15 листопада закладам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти усіх форм власності та сфер управління

Рубрика: Наука і техніка

12:44 20 жовтня 2021 р.

Український бізнесмен Макс Поляков розповів про освоєння космосу та власну мету

Макс Поляков, український власник космічної компанії Firefly Aerospace, дав інтерв’ю журналістам. У ньому він розповів про своє становлення як бізнесмена, діяльність власних компаній та про подальше освоєння космосу.

Рубрика: Наука і техніка

19:26 13 жовтня 2021 р.

З 18 жовтня у школах Львова запроваджують канікули

З 18 жовтня учні всіх класів шкіл Львова йдуть на двотижневі канікули. Також не працюватимуть заклади позашкільної освіти. Відповідне рішення прийняли сьогодні на міській комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу