Довгі штори в кімнаті крадуть тепло

20:09 8 листопада 2016 р.

Енергоощадність – це не тільки питання економії коштів, але й національної безпеки. Тому треба починати з найголовнішого – енергоаудиту стану будівлі.

Про це сьогодні, під час тренінгу для ЗМІ на тему: «ЗМІ про енергоефективність: актуально, об'єктивно, мотиваційно», який відбувся сьогодні у Львові, заявив консультант проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» з технічних питань Вадим Литвин.

- Енергоаудит дозволяє виготовити проектно-кошторисну документацію. Важливо, щоби цю роботу проводив незалежний спеціаліст. Тому що, наприклад, якщо цей аудит проводить постачальник матеріалів, то він не зацікавлений, щоби ви зекономили на матеріалах, - розповідає Вадим Литвин.

Так само він закликає бути обережним з тими, хто пропонує провести аудит втрат тепла за допомогою тепловізора.

- Спеціаліст може налаштувати тепловізор так, що один і той самий будинок вам покаже, що немає жодних тепловтрат, а потім, після зміни налаштувань  ви вже бачите страшенні втрати тепла, - застерігає спеціаліст.

За його словами, тепловізійна знімання проводиться під час опалювального сезону, за температури від 0 і нижче. Вадим Литвин радить замовляти повноцінний енергоаудит, в який входить, зокрема, й аудит тепловтрат тепловізором. Загалом загальний аудит коштує 10 тисяч гривень. А окреме обстеження тепловізором – одну-дві тисячі  гривень. Хоча достовірного результату ніхто не гарантує.

Після енергоаудиту, виготовлення кошторисної документації та експертизи, йде етап виконання самих робіт. Незважаючи на стан та поверховість будинку, є певні роботи, які мусять бути виконані. І тут Вадим Литвин не радить економити на матеріалах. Наприклад, труби у підвалі мусять бути ізольовані, двері під’їздів не можуть бути одинарними дерев’яними у незадовільному стані.

- Ми обстежуємо такі будинки і бачимо, що за фактом у квартирах температура повітря тримається до +15 градусів, хоча може бути і +20. Треба лише виконати мінімальні роботи, -  Вадим Литвин показує результати аудиту одного з будинків.

А після того, як будинок буде утеплений, потрібно постійно контролювати ефективність енергоспоживання.

- Що з того, що ви утеплили стіни, поміняли вікна та двері, якщо у вас немає теплового пункту, щоби регулювати подання тепла в будинок. Це ніби ви їдете на автомобілі без гальм: розігнатися можете, ніби непогано їдете, але пального вам вистачить ненадовго. ЗМІ не дуже люблять показувати ці засоби регулювання, тому що вони розташовані в підвалах, де не дуже комфортно. Але це захід, який дозволяє за менші кошти отримати значно більший результат, - консультант радить більше рекламувати саме це.

Отож, якщо утеплення стін окуповується за 10 років, то система регулювання може окупитися за рік. Вадим Литвин також зауважив: якщо економія полягає в тому, щоби все вимикати і сидіти в темряві та холоді, то це – не енергоефективність.

Проте, за його словами, є заходи енергоощадності, які нічого не коштують споживачеві.
- Не чіпляйте довгих штор, які затуляють батареї опалення. Краще обріжте їх, зробіть з тієї тканини собі спідницю, а тепло бути йти в кімнату, а не поза шторами обігрівати вікна, - говорить він.
   

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини