07:40 20 жовтня 2024 р.
Зростання генеративного ШІ, а також хмарних сховищ, збільшило попит на електроенергію з боку технологічних компаній.
Про те, як технологічні компанії прагнуть збільшити використання електроенергії, розповіла The Guardian, пише DailyLviv.com.
Google підписав «першу в світі» угоду про купівлю енергії з парку міні-ядерних реакторів для виробництва енергії, необхідної для зростання використання штучного інтелекту.
Американська технічна корпорація замовила шість або сім малих ядерних реакторів (SMR) у каліфорнійської компанії Kairos Power, причому перший має бути завершений до 2030 року, а решта – до 2035 року.
Вибуховий розвиток генеративного штучного інтелекту , а також хмарних сховищ підвищив потреби технологічних компаній в електроенергії. Минулого місяця Microsoft уклала угоду про отримання енергії з Три-Майл-Айленд , запустивши атомну станцію вперше за п’ять років. Це місце в Пенсильванії стало місцем найсерйознішого розплавлення реактора в історії США в березні 1979 року.
У березні компанія Amazon придбала центр обробки даних, що працює на ядерній енергії, також у Пенсильванії, у компанії Talen Energy.
Місця розташування нових заводів Google і фінансові деталі угоди не розголошуються. Технологічна компанія погодилася купити в цілому 500 мегават потужності у компанії Kairos, яка була заснована в 2016 році і будує демонстраційний реактор в штаті Теннессі, який має бути завершений у 2027 році.
Угода Google та Kairos підлягає отриманню регуляторних дозволів.
ММР визначаються як реактори з максимальною потужністю 300 мегават (МВт), які можуть виробляти понад сім мільйонів кіловат-годин на добу. Однак деякі проекти є більшими за цей показник, і термін часто просто використовується для опису заводських модульних установок.
Читайте також: У Єврокомісії звернулися до Google, Microsoft, Meta і TikTok з приводу російських маніпуляцій