Айтівці запустили додаток для збирання сміття в Карпатах

14:05 30 серпня 2020 р.

Фото до новини

У Львівській філії великої української IT-компанії GlobalLogic створили мобільний додаток, у якому туристи можуть відзначити і побачити місця забруднення на карті, щоб змінити маршрут і зібрати сміття самим, або попросити допомоги в інших відпочиваючих.

Юрій Голованов, фахівець компанії GlobalLogic, під керівництвом якого було запущено програму, розповів, скільки людей працювало над проектом, що надихнуло команду на його створення, а також як працює додаток EcoHike, інформує Рубрика, пише DailyLviv.

 Як виявилося, серед IT-вців дуже багато екологічних активістів, особливо у Львові. Один з інженерів GlobalLogic, любитель помандрувати Карпатами, звернув увагу на те, як різко збільшилася кількість сміття в місцях, популярних серед туристів і місцевих жителів. Навіть періодичні вилазки команди на місцевість для прибирання сміття перестали бути ефективними — потрібно було придумати інше рішення, і його придумали.

 Розробники вирішили створити платформу, де люди, небайдужі до природи, могли б об'єднати зусилля і вирішити проблему зі сміттям. Звичайно, зразки таких платформ уже були. Це і Словацька TrashOut, де можна підписатися на e-mail розсилання, щоб отримувати інформацію про мітки з забрудненнями. В Україні на карті було відзначено майже 600 місць, а прибрано з них — тільки 20. Крім цього, в Україні була створена Ecomapa, інтерактивна карта Міністерства екології та природних ресурсів України для звернення громадян до госструктуру.

Команда проаналізувала всі існуючі програми і створила робочу модель, в якій туристи можуть або знайти місце на своєму маршруті, яке вимагає прибирання, або залишити точку на карті в місці, де є звалище, яку вони самі, наприклад, прибрати не в змозі, щоб інші користувачі могли закінчити розпочате.

EcoHike — некомерційний проект, яким команда займалася у вільний від основної роботи час, а додаткові інвестиції для його створення не притягувалися.

"На різних етапах в проекті EcoHike було задіяно 7-8 осіб. Хтось приходив, хтось ішов, але в основній команді завжди було 5 о: техлідсіб, iOS-, Android- та веб-розробники", — повідомляє Юрій Голованов.

Додаток активно використовується туристами і за перші 4 місяці після його релізу, була зібрана перша тонна сміття. У GlobalLogic розповіли, що якби все це сміття було зібрано докупи, її висота досягла б 140 метрів, що на 37 метрів вище, ніж статуя "Батьківщина-Мати" в Києві.

ЄБРР кредитує у Львові побудову сміттєзаводу застарілої технології і на аварійній ділянці, - експертка.

Львів будує бюджетоспалювальний завод, від яких відмовляються у Польщі і яким не вірять у Здолбунові, - експертка.

Верховний Суд опосередковано підтвердив заборону будівництва сміттєпереробного заводу у Львові.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини