23 листопада на Львівщині розпочнуться навчання аеромобільних військ (відео, оновлено)

18:48 12 листопада 2015 р.

Військовослужбовці львівської окремої 80-ї аеромобільної бригади

Військовослужбовці львівської окремої 80-ї аеромобільної бригади
Фото: Роман Балук/ZIK

Верховна Рада схвалила допуск іноземних військових в нашу країну для навчань.

Верховна Рада ухвалила сьогодні, 12 листопада, закон №3428 «Про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році для участі у багатонаціональних навчаннях». За це проголосували 238 із 336 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

На засіданні парламенту перший заступник міністра оборони Іван Руснак зазначив, що навчання розпочнуться 23 листопада 2015 року на Яворівському полігоні. За його словами, «проведення навчань сприятиме розвитку оперативних спроможностей наших підрозділів, підвищення польового вишколу особового складу та зміцненню довіри та безпеки між країнами-учасницями навчань».

Як йдеться у пояснювальній записці, законом №3428 дозволяється допустити на територію України для участі у багатонаціональному навчанні з підготовки підрозділів збройних сил у листопаді-грудні 2015 року на строк до 61 доби підрозділи збройних сил США, інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми «Партнерство заради миру». 

Зокрема, передбачено допуск до 1,5 тисячі військовослужбовців Збройних сил США з озброєнням і військовою технікою та до однієї тисячі військовослужбовців від збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми «Партнерство заради миру».

Відповідний документ розроблено «з метою врегулювання питання щодо допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році для участі у багатонаціональному навчанні з підготовки підрозділів збройних сил», зазначається в пояснювальній записці. 

У багатонаціональному навчанні з підготовки підрозділів збройних сил, яке відбудеться в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки неподалік селища Старичі в Яворівському районі Львівської області, від Збройних сил України візьмуть участь до 2,8 тисячі військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.  В пояснювальній записці зазначається, що фінансові витрати, пов’язані з підготовкою тапроведенням багатонаціонального навчання з підготовки підрозділів збройних сил,передбачається здійснити у межах виділених на 2015 рік міністерству оборони України асигнувань за бюджетною програмою №2101020 «Забезпечення діяльності Збройних сил України та підготовка військ». Для забезпечення проведення зазначеного навчання планується використати 2 731 615,27 гривень. При цьому витрати підрозділів збройних сил інших держав, за словами Руснака, «беруть на себе визначені країни».

Про це повідомили сьогодні, 12 листопада, в інформаційній агенції УНІАН. Натомість в інтернет-виданні «Lb.ua» передали в четвер: «За словами заступника міністра оборони Івана Руснака, у навчаннях візьмуть участь аеромобільні війська України та інструктори зі США та Канади (по 350 і 100 військових під час кожної ротації). Загальна кількість учасників з української сторони – 2800 військовослужбовців».

dailylviv.com

До теми

22:04 7 травня 2021 р.

Вступ бакалаврів до магістратури-2021: відповіді на 24 запитання

Для вступників до магістратури, які складають ЄВІ/ЄВФФ, прийом заяв та документів розпочнеться 15 липня. Водночас для осіб, які не складають ЄВІ/ЄФВВ, прийом документів стартує 22 червня.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу