Як вологість повітря впливає на поширення вірусів

21:01 22 серпня 2020 р.

Останні дослідження засвідчують, що за низького рівня вологості повітря коронавірус більше поширюється у приміщеннях. Те саме стосується й сезонного грипу, кажуть німецькі та індійські вчені.

"Якщо відносна вологість повітря в приміщенні нижче 40 відсотків, частки, що виділяються інфікованими людьми, поглинають менше води, тож залишаються легшими, пролітають далі через приміщення і з більшою ймовірністю потрапляють в організм здорових людей", - пояснив Аджіт Ахлават, що працює в Інституті тропосферних досліджень (Tropos) у Лейпцігу, цитує інформагенція dpa.

Тож вчені рекомендують контролювати рівень вологості повітря в приміщенні на додачу до таких перевірених заходів, як-от дотримання мінімальної дистанції й носіння маски. Дослідники наголошують, що відносна вологість повітря від 40 до 60 відсотків може зменшити поширення вірусів і їхнє проникнення через слизову оболонку носа. Це особливо важливо з огляду на наближення холодної пори року, коли люди проводять більше часу в приміщеннях з опаленням. "У холодних і помірних кліматичних зонах всередині приміщень зазвичай дуже сухе повітря під час опалювального сезону. Це може сприяти поширенню коронавірусу", - пояснив Альфред Віденсолер з Tropos.

І навпаки, за умов підвищеної вологості повітря розсіяні в повітрі мікроскопічні краплі швидше зростуть у вазі і будуть раніше падати на підлогу та менше вдихатися здоровими людьми. Отже, вологість повітря на рівні щонайменше 40 відсотків в приміщеннях і транспорті може знизити не тільки вплив COVID-19, а й інших вірусних захворювань, як-от сезонний грип, пояснив Суміта Кумар Мішра з Національної фізичної лабораторії в Нью-Делі.

У лікарнях Львова майже 700 хворих на коронавірус.

Держава маніпулює інформацією з коронавірусу і комусь це вигідно, - громадська діячка.

У Львові пояснили, чому половину тестів роблять платно у приватних лабораторіях (відео).

dailylviv.com

До теми

09:12 25 січня 2022 р.

Львівщина знову антилідер коронавірусного рейтингу

За добу 24 січня в Україні зафіксовано 19 118 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 2 809, медпрацівників – 594). Найбільше - у Львівській області - 2299. Серед них львів’ян – 1070.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу