В Україні будуть дві вакцинації: державна і комерційна, - прем'єр-міністр

14:29 18 січня 2021 р.

Україна буде мати вакцину не пізніше лютого, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", пише DailyLviv.

"Ми ведемо перемовини з шістьма виробниками вакцини, які сьогодні мають дві стадії клінічних досліджень, проводять третю, реєструються в інших країнах і в Всесвітній організації охорони здоров’я, як офіційна і легалізована вакцина. Практично зі всіма Міністерство охорони здоров’я підписало non-disclosure agreement. Це означає, що ми не маємо права обговорювати публічно ці речі, тому я не можу називати якісь назви чи параметри, - сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. - Але ми є учасниками всесвітньої ініціативи COVAX, а також зверталися до всіх наших партнерів щодо необхідності поставки перших партій вакцини якомога скорше. Наразі можу стверджувати, що ці перемовини дали всій результат – Україна буде мати вакцину не пізніше лютого. На сьогодні є змога обирати з трьох вакцин, і скорше за все, в перших партіях ми будемо мати якраз три різні вакцини. Всі вони однозначно будуть ліцензовані в Україні, однозначно будуть схвалені ВООЗ і в інших країнах. Тобто, це будуть вакцини з підтвердженим відсотком ефективності".

На запитання про те, коли в українців буде можливість зробити собі щеплення на комерційній основі, прем'єр-міністр відповів так: "Як тільки вакцини по пришвидшеній процедурі будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають змогу завозити ці вакцини в Україну. Далі - це уже питання до таких компаній, вони також ведуть свої перемовини і укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державною вакцинацією".

Денис Шмигаль також сказав, що з приводу підпільної вакцинації  правоохоронні органи порушили кримінальне провадження, ведуться відповідні слідчі дії. Голова Уряду дав доручення Міністерству охорони здоров’я і Міністерству внутрішніх справ, на основі якого відбуваються відповідні дії. Підписані всі необхідні документи щодо проведення перевірки вказаного в інформаційних матеріалах підприємства. Але, оскільки мова йде про кримінальне провадження, завчасно оприлюднювати якісь дані Денис Шмигаль відмовився.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19 буде видавати кожен сімейний лікар, - план МОЗ

Щепитися від COVID-19 треба буде щороку

Україна ще не запроваджує свідоцтва про проведення COVID-вакцинації

dailylviv.com

До теми

15:29 24 лютого 2021 р.

У Львові вакцину від Covid-19 будуть складувати у Брюховичах

Львівська міська територіальна громада повністю готова до 1-го й 2-го етапів вакцинації від коронавірусу. Сформовано 10 мобільних бригад та облаштовано 10 стаціонарних пунктів імунізації на базі закладів первинної медичної допомоги. Також місто передбачило виплати для медиків, які залучені до процесу вакцинації. Один із таких пунктів щеплення - у 2-гій міській поліклініці. Вакцину у Львові очікують вже на початку березня.

Рубрика: Медицина

13:22 24 лютого 2021 р.

Сьогодні в Україні розпочинають вакцинацію проти COVID-19. Буде 4 вакцини

Відсьогодні в Україні розпочинається вакцинальна кампанія проти COVID-19. Перші вакцини о 7 ранку вирушили в регіони. Завдання – провести вакцинацію в максимально стислі терміни, щоб медики вчасно отримали захист. На цьому під час брифінгу наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу