В Австрії відмовилися рятувати 17-річного львів’янина через борги інших українців (відео)

23:30 5 лютого 2016 р.


Фото: galinfo.com.ua

Посол нашої країни країни в Австрії Олександр Щерба повідомив у п’ятницю: «Земельна лікарня Інсбрука поставила умови: переведення 250 тисяч євро на рахунок лікарні + 250 тисяч євро у формі банківської гарантії від австрійського банку + повернення 61 тисячі євро, які заборгували українські пацієнти перед тим + гарантія, що хлопець не залишиться в Австрії».

Посол України у Відні Олександр Щерба розповів сьогодні, 5 лютого: 

«Останніми тижнями вся Україна слідкує за долею Максима Стасіва, 17-річного юнака зі Львова, який знаходиться на грані життя та смерті і терміново потребує пересадки кишківника. Так вийшло, що із самого початку цієї історії велика увага була зосереджена саме на Австрії – одному із небагатьох місць, де проводяться подібні важкі операції. 

Докладалися великі зусилля, аби привезти Максима у Земельну лікарню Інсбрука. Лікарі були у повній готовності. Трансплантат теж можна було отримати. А що стосується необхідних коштів – їх збирала вся країна.

Була пожертвувана сума у шість мільйонів гривень (200 тисяч євро). Пожертви продовжували надходити. Країна готова віддати останнє, аби хлопець жив. 

Тепер найважче питання: чому не склалося. Після тривалих роздумів Земельна лікарня Інсбрука поставила умови: переведення 250 тисяч євро на рахунок лікарні + 250 тисяч євро у формі банківської гарантії від австрійського банку + повернення 61 тисячі євро, які заборгували українські пацієнти перед тим + гарантія, що хлопець не залишиться в Австрії.

Поки ці вимоги не будуть виконані, фінансова дирекція лікарні не полінилася зателефонувати до австрійського посольства у Київ і попросила не видавати хлопцю візу. В результаті мати марно чекала три дні у Києві, чекаючи на візу, поки її син продовжував перебувати між небом і землею у Львові. 

Підсумок. Віза не була видана. Фінансові умови (особливо подвоєння суми у вигляді банківської гарантії до півмільйона євро) виявилися непідйомними. Протягом двох днів лікарня «Охматдит» домовилася про лікування в Індії. Проблем з візою або банківськими гарантіями нема. 

Попри гірке розчарування, я хочу подякувати лікарям в Австрії, які миттєво погодилися провести операцію. Також я вдячний своїй колезі у Києві – послу Герміні Попеллер, яка була поставлена у важкі умови, але була цілими днями у контакті з клінікою та робила все, аби домовитися. Особливо хочу подякувати главі парламенту Тіроля, шановному Гервігу ван Стаа, який особисто підключився – та багатьом іншим людям великого серця в Австрії. 

На жаль, не вийшло. Сподіваюся, хлопцю все ж таки допоможе інша клініка – де меркантильні міркування не стоять на заваді порятунку людського життя.  А фінансовій дирекції Земельної лікарні Інсбрука та особисто дипломованому бухгалтеру Гансйоргу Шльоглю бажаю успішного фінансового року».

Дипломат повідомив це сьогодні, 5 лютого, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook».

Як інформував «ЩЛ», Максима Стасіва відправили зі Львова до Індії на трансплантацію кишківника.

dailylviv.com

До теми

19:50 24 жовтня 2021 р.

За смерть або інвалідність від протикоронавірусної вакцинації заплатять: якщо доказати впродовж 48 годин

Уряд обіцяє від 300 до 750-кратного розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року. Але в Україні офіційно не зареєстровано жодного побічного негативного наслідку після щеплень від COVID-19. Лише легкі та помірні.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу