У Польщі є 14 днів, аби зупинити вірус, - науковці

20:32 10 жовтня 2020 р.

Якщо епідемія не пригальмує, вже за місяць у Польщі можуть виявляти до 200 тисяч випадків захворювання на COVID-19 на добу.

А лікарні та ізолятори вже переповнюються, - інформує Польське радіо з посиланням на Gazeta Wyborcza.

Ці дані не є фантастикою, а базуються на підрахунках спеціалістів з математичного моделювання з Варшавського університету. З них випливає, що вже тепер вірусом щоденно може заражатися понад 20 тисяч осіб. Про це немає офіційних даних, оскільки тести проходять лише хворі з виразними симптомами. Але це не значить, що решта не розносить вірус далі. В середньому, один хворий заражає 1,5 особи. Це значить, що вже за місяць у Польщі може бути навіть 200 тисяч нових хворих на добу. А до кінця року заразиться 9 млн поляків.

Хіба що допоможе оголошення «жовтою зоною» всієї Польщі. З суботи нові обмеження діятимуть також і у Варшаві: маски треба буде носити всюди, в ресторанах та на масових заходах може бути вдвічі менше людей, ніж дотепер.

«У нас є 14 днів, аби зупинити вірус» - це черговий висновок науковців з Варшавського університету. Якщо не вдасться, то першою не встоїть система охорони здоров’я. Вже зараз з неї походять тривожні сигнали. Ізолятори переповнені, в лікарнях на карантині перебуває частина персоналу, через обмеження і нестачу працівників хворі довше чекають на обстеження. Саме тому під лікарнями виростають черги карет швидкої допомоги в очікуванні, аж хтось прийме в них пацієнтів.

А вірус не зупиняється. У четвер санітарні служби виявили 310 нових випадків у самій лише Варшаві. Це найбільше зростання від початку епідемії. Рекордною була також статистика з Мазовєцького воєводства і всієї Польщі.

Дистанційне навчання: МОН у понеділок скерує рекомендації у регіони.

dailylviv.com

До теми

14:01 31 жовтня 2020 р.

Степанов наполягає на штрафах за відсутність масок

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов звернувся до парламенту з проханням на наступному пленарному тижні розглянути та прийняти законопроєкт щодо посилення адміністративної відповідальності за перебування в громадських місцях та транспорті без респіраторів або захисних масок.

Рубрика: Медицина

17:06 30 жовтня 2020 р.

«Коронавірус мутував та став агресивнішим», – пульмонолог Надія Рудницька

За останніми світовими даними, вірус сильно змутував, з’явились зміни в його білковій структурі, він щільніше чіпляється до слизових оболонок і став агресивнішим.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу