У Львові влаштували 42 укриття в закладах охорони здоров’я (відео)

09:48 19 березня 2015 р.


Фото: Олександр Мазуренко / прес-служба Львівської міськради

У прес-службі міської ради повідомили в четвер «Щоденному Львову», що облаштовано також сховище для нетранспортабельних пацієнтів у лікарні швидкої медичної допомоги.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 19 березня, «Щоденному Львову»:

«За минулий 2014 рік управління охорони здоров'я приділило значну увагу підготовці закладів охорони здоров'я Львова до роботи в умовах надзвичайних ситуацій. У всіх ЗОЗ проведено тренувальні заняття щодо дій медичного персоналу в умовах масового поступлення постраждалих, у разі виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема, при замінуванні, пожежі, бомбардуванні, захопленні закладу тощо. Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб розповів також:

«Починаючи з весни минулого року, коли відбулася анексія Криму і фактично почалася війна на Сході України, ми, оцінивши ситуацію, зрозуміли, що надзвичайні ситуації можуть статися будь-де, не дай Боже, і у Львові. Підтвердженням наших припущень є ті терористичні акти, які сьогодні відбуваються в Одесі, Харкові.

Щоденно у місті надходять повідомлення про замінування. Тому ще з березня минулого року управління охорони здоров’я і заклади охорони здоров’я проводять відповідну роботу з готовності у випадку виникнення надзвичайних ситуацій чи особливого періоду в країні. 

У 42 приміщеннях, які підпорядковані міському управлінню охорони здоров’я, облаштовані укриття для персоналу і для мешканців, які в той момент будуть знаходитися у будівлі. Всі підвали вичищені, там нічого зайвого немає. Є запас свічок, ліхтариків, туалетного паперу, резервуари для технічної і питної води. 

Крім 42 укриттів, у нас є ще одне сховище для нетранспортабельних пацієнтів у лікарні швидкої медичної допомоги. Ми також там відновили і покращили стан сховища, щоб воно було придатним для перебування людей. Зараз там проводимо ремонтні роботи з відновлення комунікацій, щоб була вода, світло, туалет, щоб працювали насоси, вентиляція».

Своєю чергою, головний лікар Комунальної 4-ї міської поліклініки Остап Місюра розповів:

«Як тільки почалася сучасна ситуація в нашій державі, ми відразу почали готуватися до можливих наслідків. У зв’язку з цим, була проведена зачистка приміщення, підготовка їх до того, щоб тут могли перебувати люди певний період часу.

Конструкція будинку відповідала новим стандартам, підвальні приміщення високі, тож є можливість розмістити людей. Тут є вентиляція, яка має систему блокування, тобто, у випадку зараження повітря ми можемо заблокувати доступ повітря у вентиляційну систему. Лавочки були зроблені з матеріалів, які ми мали на господарці. 

Дуже важливий момент – це навчання людей. У другій половині 2014 року ми провели 3 навчальні евакуації. Кожен працівник знає, в який підвал він йде, куди повертає, які тут є можливості і що він з собою має взяти.

Також люди знають той необхідний мінімум, який є підготовлений у кожному кабінеті лікаря і який вони мають взяти з собою. Це, насамперед, аптечка першої необхідності, мінімальний запас сухої їжі тривалого зберігання. 

Ще один важливий момент – це питна вода. Кожен має невелику пляшку, яку принесе з собою. Також у підвалі є запас питної води, яку, при необхідності, можна використовувати. 

Рівень труб і рівень води в підвальному приміщенні дає нам можливість забезпечення технічною водою, оскільки ми маємо спеціальні технічні резервуари. І рівень труб дає можливість безперебійного постачання технічною водою, навіть у випадку, коли у місті не буде води чи електрики. Ми зробили спеціальні підвіконники, і вікна, у випадку необхідності, будуть закладатися піском, з метою убезпечення від ударної хвилі під час вибуху».

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб додав також: «В укриттях для населення у закладах охорони здоров’я є чітке ознакування, бо під час хаосу нема часу розказувати, кому куди йти. Підвал Комунальної 4-ї міської поліклініки поділений на три зони, і кожен з працівників умовно знає, хто до якої зони належить. Весь персонал – від санітарки до головного лікаря – навчений за маршрутами».


Відео: Андрій Андрух / прес-служба Львівської обласної ради

dailylviv.com

До теми

19:45 4 березня 2021 р.

12 березня у Львові зберуться всі ті, кому трансплантували органи донорів: 6 сердець і 22 нирки

За один рік в лікарні швидкої допомоги у Львові проведено найбільшу в Україні кількість посмертних пересадок. Загалом трансплантовано 6 сердець, 2 печінки, 22 нирок, 10 із яких посмертно, а також підшлункову залозу.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу