У Львові повідомили, як захищатися від Дельта-штаму

14:07 29 червня 2021 р.

Фото до новини

«Дельта» штам частіше уражає дітей та молодь.

Зараз світ стурбований появою «Дельта» штаму коронавірусу і його різновидом «Дельта Плюс». Цей штам на 60% заразніший, аніж попередній.

Про це під час брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповіла виконувачка обов'язки генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко, пише DailyLviv.

«Раніше вважалося, що контактна особа, яка перебуває у приміщенні одночасно з хворою людиною упродовж 15 хвилин має високий шанс захворіти. Якщо говорити про Дельта-антиген, то достатньо лише 5-7 хвилин спілкування з хворим, аби заразитися», - наголосила Наталія Іванченко.

За її словами, «Дельта» штам частіше уражає дітей та молодь. У клінічних проявах переважають ураження органів слуху, ураження шлунково-кишкового тракту, виникнення важких тромбозів. Попри це люди, які щеплені двома дозами вакцини будь-якого виробництва, на 80% захищені від важких проявів перебігу коронавірусу.

Окрім цього, під час брифінгу увагу зосередили на основних правилах проходження митного контролю на кордонах з Україною.

«На кордоні з Україною ввели обмеження для людей, які повертаються з країн з високим ризиком розповсюдження «Дельта» штаму коронавірусу. До таких країн належать Велика Британія, Португалія, Ірландія, Росія. Методом швидкого тесту осіб одразу на кордоні перевіряють, щоб виявити антиген коронавірусу. Відповідно до результату, людей, які мають вірус, не пропустять на територію України», - наголосила Наталія Іванченко.

Станом на зараз ці обмежувальні заходи продовжать. Завдання кожного пересічного українця, скористатися запрошенням, що надходить через дзвінок чи смс-повідомлення та вакцинуватися. Оскільки поки це єдиний спосіб захистити все населення від поширення коронавірусу.

«Наразі відомо про два випадки зараження новим штамом вірусу в Україні. Дуже важливо, аби кожна людина, яка має хоча б якісь ознаки ГРЗ, повідомила про це свого сімейного лікаря та водночас пройшла обстеження щодо наявності у неї коронавірусу», - підсумувала в. о. генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

У Львові для щеплень від ковіду використовують три вакцини

На Львівщині щепили від коронавірусу 4577 осіб: вакцини не називають

Є ймовірність посилення карантинних обмежень через поширення Дельта-штаму, - медик у Львові

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів