У Львові особи без статусу інвалідності можуть безплатно отримати засоби для пересування та самообслуговування

13:07 1 вересня 2023 р.

Фото до новини

У Львові працює Хаб асистивних технологій, який видає крісла колісні, палиці, милиці, ходунки, проти пролежневі подушки.

Хаб асистивних технологій відкрила міжнародна організація Momentum Wheels for Humanity. Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Хаб безкоштовно забезпечує засобами для покращення мобільності та самообслуговування осіб, які їх потребують і ще не мають статусу інвалідності у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Волинській та Київській областях, а також у місті Київ. Тут можна отримати крісла колісні, палиці, милиці,  ходунки, протипролежневі подушки, а також різноманітні засоби для самообслуговування.

Допоміжні засоби реабілітації розповсюджуються у співпраці із  закладами охорони здоров’я, які є партнерами Momentum Wheels for Humanity.  Для того, щоб отримати допоміжний засіб реабілітації, особа повинна звернутись із запитом до мультидисциплінарної команди закладу охорони здоров’я. Після цього заклад охорони здоров’я формує заявку на спеціально створеному порталі, і після опрацювання даних, мобільна команда Хабу готує та передає асистивний засіб.

Загалом, за спільної підтримки партнерів, до кінця 2024 року Хаб асистивних технологій безкоштовно надасть 2 500 допоміжних засобів реабілітації щонайменше 2 200 особам.

Особливістю Хабу є те, що тут можна не лише безкоштовно отримати потрібний асистивний засіб: фахівці Хабу допоможуть налаштувати, а також навчать користуватися ним.              

Окрім забезпечення допоміжними засобами, Хаб функціонує як навчальний осередок для фахівців сфери охорони здоров’я, соціального захисту та інших учасників, які потребують сучасних знань у сфері реабілітації. Тут відбуваються тематичні навчальні заходи, тренінги, практичні заняття та зустрічі з українськими та іноземними фахівцями.

 «Отримання допоміжних засобів реабілітації в Україні ніколи не було простим процесом, а для окремих людей іноді – справжнім викликом. Із початком повномасштабної агресії Росії потреба у забезпеченні асистивними засобами лише загострилась. Адже не лише люди, які отримали ушкодження під час бойових дій, потребують цих засобів. Чимало внутрішньо переміщених осіб при евакуації залишили не тільки власні домівки та документи, але й асистивні засоби, якими користувалися. Для нас важливо, аби українці, які їх потребують, могли отримати їх швидко», – зазначила Наталя Мельниченко, директорка Momentum Wheels for Humanity в Україні.

Контакти, локація та напрями діяльності Хабу – детальніше тут.

У Польщі зросла кількість інфікованих на легіонельоз

Ціна лікування зламаної ноги у КЛШМД Львова, - розповідь пацієнтки зі заслугами (відео)

Церква Гефсиманія - дім, у якому творять Добро (фото, відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів