У Львові коронавірус виявлять за пів години

18:20 18 листопада 2020 р.

Фото до новини

Швидких тестів СOVID-19 Ag вистачить, щоб провести щонайменше дві хвилі тестувань медиків і освітян.

Сьогодні до Львова прибули нові швидкі тести на антиген, які дозволять виявити, чи має людина коронавірусну хворобу. Тести закупили за кошти міського бюджету. Про це пресслужба ЛМР поінформувала Dailylviv.

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради, експрес-тести СOVID-19 Ag — американського виробника «Abbott». Придбано 400 упаковок, у кожній із яких — по 25 тестів (тобто загалом це 10 000 тестів). Вартість закуплених тестів — 2 млн 400 тис. грн (тобто вартість одного тесту — 240 грн).

«З початку листопада вели переговори про закупівлю тестів на антиген. Сьогодні отримали першу партію — 10 тисяч наборів. До кінця місяця розраховуємо мати 50 тисяч. Цього вистачить, щоб провести щонайменше 2 хвилі тестувань медиків та освітян, які кожного дня контактують з великою кількістю людей. В нас працює 15 тисяч вчителів та вихователів і 10 тисяч медичних працівників», — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Експрес-тест роблять за процедурою, схожою з ПЛР-тестами: з допомогою ватного тампона беруть мазок зі слизової носоглотки. Але, на відміну від тесту ПЛР, який роблять упродовж дня, експрес-тест може бути готовим за 15−30 хвилин. Це дуже важливо під час діагностики, адже позитивний результат такого тесту (як і тесту ПЛР) свідчить про наявність вірусу в організмі людини саме в цей момент.

ІФА-тести натомість показують, чи хворіла людина на коронавірус і чи має антитіла до нього (для цього тесту беруть кров з вени).

Тенденції незмінні: названо лікарні, де найбільше хворих на ковід

Хворіє дедалі більше молоді: пульмонологи розвінчують міфи про ковід

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів