У Львові дорожнеча в аптеках змушує пенсіонерів купувати ліки в складчину

12:05 17 березня 2015 р.


Фото: ye.ua

Виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неля Бик вважає, що такого бардаку, як в Україні з цінами на ліки, немає ніде у Європі.

 Інформує  «Газета по-українськи».

«– Дайте мені ліки від серця, пластівочку. Скілько вони зараз? 80 гривень? Я за 50 минулого тижня брала. А півпластинки можна? – запитує жінка у червоному вицвілому береті працівницю аптеки «Знахар» неподалік львівського Оперного театру.

Вона відмовляється розрізати. До віконця нахиляється пенсіонерка.

– Мені теж треба такі, беріть, скинемося, – виймає з гаманця дві двадцятки. Фармацевт розрізає пластинку з 10 таблеток навпіл.

До каси стоїть черга. Літній жінці в шубі стає погано, двоє дівчат виводять її на вулицю.

– Стояла півгодини, от і запаморочилося, – махає рукою перед обличчям. – Домашні цілий список дали купити. Усі на лікарствах – у внучки бронхіт, дочка має грип, зять спину потягнув. А чоловік – гіпертонік. Дали 500 гривень, попробую вкластися, братиму українські ліки. Я теж хворію, але на собі економлю – тільки аскорбінки куплю.

– 3 метри марлі стерильної, п'ять банок йоду, етиловий спирт – тоже п'ять, зеленки, анальгіну 10 пачок, цитрамону 10, – диктує по списку сивий чоловік. Фармацевт складає препарати в пакет.

– Ви хлопцям на фронт? – запитують позаду.

– Собі запаси роблю, – виймає гаманець.

Вагітна 29-річна Ольга Руденко платить 1040 грн за вітаміни і ¬таблетки.

– Вистачить на місяць. У лютому за ці ж медикаменти віддала до 700 гривень. Спитаю лікаря, чи можна відмінити якийсь препарат, бо не потягну таку суму ще три місяці. Вже беру з тих грошей, що відклала на пологи.

Останньою в чергу стає Ірина Коць, 39 років.

– У решті аптек – менше людей, но там захмарні ціни. Я по Городоцькій (найдовша львівська вулиця. – «ГПУ») зайшла у п'ять чи шість. Шукаю німецькі очні краплі для мами, у неї глаукома. Раніше брала за 80–90 гривень, зараз дешевше 300 не бачила. Може, тут хоч пару гривень ¬зекономлю.

– Такого бардаку, як в Україні з цінами на ліки, немає ніде у Європі, – каже 55-річна Неля Бик, виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації. – У Польщі держава контролює вартість – від виробника до кінцевої точки збуту. Торік у нас працював пілотний проект щодо регулювання вартості препаратів для гіпертоніків, ціни вдавалося стримувати. Через курс долара імпортні ліки подорожчали на 60–80 відсотків. Українські фармацевтичні компанії підвищили вартість на кілька гривень».

dailylviv.com

До теми

16:38 25 травня 2022 р.

Німеччина скасовує COVID-обмеження

Німеччина скасовує ряд обмежень на в'їзд, які були запровадженіі через COVID-19. Нові правила почнуть діяти з 1 червня.

Рубрика: Медицина

13:05 25 травня 2022 р.

Епідситуація на Львівщині: відсутність мавпячої віспи та спад захворюваності на Covid-19

У країнах Європи зареєстровано вже 258 випадків захворювання на вірус мавпячої віспи (включно з підозрами на захворювання). Проте в Україні ще не зафіксовано жодного такого випадку. Разом з тим, захворюваність на Covid-19 на Львівщині має тенденцію до зниження.

Рубрика: Медицина

10:52 25 травня 2022 р.

У Львові бум народження двійнят

За останні кілька днів у пологовому Львівського територіального медичного об’єднання №3 народилося три пари двійнят.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу