У Львові буде Центр здоров’я й медичної статистики

14:15 5 березня 2020 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У четвер, 5 березня, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалили створення Комунального некомерційного підприємства «Центр здоров’я та медичної статистики Львова».

Про це повідомили в четвер, 5 березня, у Львівській міськраді, де також розповіли, що новостворена установа займатиметься низкою профілактичних, навчальних та організаційних заходів, а також прийматиме стратегічні рішення щодо розвитку системи громадського здоров'я. Як пояснили в управлінні охорони здоров’я ЛМР, в Україні схвалено Концепцію розвитку системи громадського здоров'я, з метою створення єдиної системи профілактичної медицини.

Пріоритетом розвитку такої системи є принцип, при якому інтереси здоров'я мають враховуватися в усіх сферах державної політики. Концепція визначає систему громадського здоров’я як комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, збільшення тривалості активного та працездатного віку і заохочення до здорового способу життя, шляхом об’єднання зусиль усього суспільства.

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб пояснив: «Для прийняття органами виконавчої влади якісного управлінського рішення, зокрема й в частині громадського здоров'я, необхідно володіти достовірною статистичною інформацією. В Україні постійно зростають вимоги як до служби медичної статистики в цілому, так і до системи показників, якими вона оперує. Особливо це стає актуальним під час реформування галузі охорони здоров'я та входження України в сучасне інформаційне суспільство. Стрімкий розвиток сучасних інформаційних технологій та впровадження їх у діяльність закладів охорони здоров'я потребує вдосконалення та посилення служби медичної статистики, яка відповідає за збір, обробку, аналіз та збереження статистичної інформації. Відтак, з метою розвитку системи громадського здоров’я, попередження захворювань, заохочення до здорового способу життя, шляхом об’єднання зусиль усієї громади, удосконалення аналітичної та інформаційної складових діяльності у сфері охорони здоров'я та формування єдиного медичного інформаційного простору в галузі охорони здоров'я на території Львова, існує необхідність створення Центру здоров'я та медичної статистики», —, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.

Завданнями Центру будуть проведення заходів з підвищення рівня поінформованості населення та органів місцевого самоврядування про стан здоров’я мешканців Львова, умови його збереження та пріоритети розвитку медичної галузі; організація місцевих інформаційно-просвітницьких кампаній щодо попередження захворювань та переваг здорового способу життя; розроблення та впровадження навчальних програм для медичного персоналу й жителів Львова, з питань профілактики захворювань та збереження здоров'я; розроблення місцевих програм з вирішення пріоритетних питань у сфері охорони здоров’я, проведення тренінгів з питань практичної епідеміології тощо; підвищення медичної грамотності населення, шляхом забезпечення доступу, розуміння і використання відповідної інформації, з метою профілактики хвороб та зміцнення власного здоров’я; протидія активній рекламі небезпечної продукції і способу життя, зокрема нездорового харчування, шкідливих звичок, низької рухової активності, безконтрольного та нераціонального застосування лікарських засобів тощо.

Як інформував «ЩЛ», у міськраді затвердили на сесії «Програму забезпечення медичного огляду окремих категорій військовозобов’язаних мешканців Львова на 2020-2022 роки».

dailylviv.com

До теми

19:25 26 вересня 2020 р.

Реалії медреформи: у Львові розповіли, яку суму влада готова надати на операцію з видалення апендиксу

Затримка медичної реформи на вторинній ланці найболючіше б’є по людях, які живуть у селах. Основні проблеми, з якими нині стикаються медики районних лікарень, - це катастрофічна нестача грошей на медикаменти, обладнання і ремонти приміщень.

Рубрика: Медицина

16:59 26 вересня 2020 р.

У приватних медзакладах Львова людина може лікуватися безкоштовно

Приватна медицина може бути доступною для незаможних львів’ян за умови дотримання певних правил реформи. Ті медичні установи, які уклали договори із Національною службою охорони здоров’я на певний вид послуг, надають їх своїм пацієнтам безкоштовно.

Рубрика: Медицина

16:22 26 вересня 2020 р.

Не брати з пацієнта ні копійки: у Львові запропонували кроки до безкоштовного лікування в стаціонарі

Якщо первинну ланку медицини реформувати вдалося і кожна людина, яка підписала декларацію, має сімейного лікаря, то на етапі «вторинки» (тобто лікарні) реформа забуксувала. Принцип «гроші йдуть за людиною», коли влада надає медичному закладу достатні кошти на лікування конкретного пацієнта, не працює.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу