У Львові буде Центр здоров’я й медичної статистики

14:15 5 березня 2020 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У четвер, 5 березня, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалили створення Комунального некомерційного підприємства «Центр здоров’я та медичної статистики Львова».

Про це повідомили в четвер, 5 березня, у Львівській міськраді, де також розповіли, що новостворена установа займатиметься низкою профілактичних, навчальних та організаційних заходів, а також прийматиме стратегічні рішення щодо розвитку системи громадського здоров'я. Як пояснили в управлінні охорони здоров’я ЛМР, в Україні схвалено Концепцію розвитку системи громадського здоров'я, з метою створення єдиної системи профілактичної медицини.

Пріоритетом розвитку такої системи є принцип, при якому інтереси здоров'я мають враховуватися в усіх сферах державної політики. Концепція визначає систему громадського здоров’я як комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, збільшення тривалості активного та працездатного віку і заохочення до здорового способу життя, шляхом об’єднання зусиль усього суспільства.

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб пояснив: «Для прийняття органами виконавчої влади якісного управлінського рішення, зокрема й в частині громадського здоров'я, необхідно володіти достовірною статистичною інформацією. В Україні постійно зростають вимоги як до служби медичної статистики в цілому, так і до системи показників, якими вона оперує. Особливо це стає актуальним під час реформування галузі охорони здоров'я та входження України в сучасне інформаційне суспільство. Стрімкий розвиток сучасних інформаційних технологій та впровадження їх у діяльність закладів охорони здоров'я потребує вдосконалення та посилення служби медичної статистики, яка відповідає за збір, обробку, аналіз та збереження статистичної інформації. Відтак, з метою розвитку системи громадського здоров’я, попередження захворювань, заохочення до здорового способу життя, шляхом об’єднання зусиль усієї громади, удосконалення аналітичної та інформаційної складових діяльності у сфері охорони здоров'я та формування єдиного медичного інформаційного простору в галузі охорони здоров'я на території Львова, існує необхідність створення Центру здоров'я та медичної статистики», —, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.

Завданнями Центру будуть проведення заходів з підвищення рівня поінформованості населення та органів місцевого самоврядування про стан здоров’я мешканців Львова, умови його збереження та пріоритети розвитку медичної галузі; організація місцевих інформаційно-просвітницьких кампаній щодо попередження захворювань та переваг здорового способу життя; розроблення та впровадження навчальних програм для медичного персоналу й жителів Львова, з питань профілактики захворювань та збереження здоров'я; розроблення місцевих програм з вирішення пріоритетних питань у сфері охорони здоров’я, проведення тренінгів з питань практичної епідеміології тощо; підвищення медичної грамотності населення, шляхом забезпечення доступу, розуміння і використання відповідної інформації, з метою профілактики хвороб та зміцнення власного здоров’я; протидія активній рекламі небезпечної продукції і способу життя, зокрема нездорового харчування, шкідливих звичок, низької рухової активності, безконтрольного та нераціонального застосування лікарських засобів тощо.

Як інформував «ЩЛ», у міськраді затвердили на сесії «Програму забезпечення медичного огляду окремих категорій військовозобов’язаних мешканців Львова на 2020-2022 роки».

dailylviv.com

До теми

10:14 27 листопада 2021 р.

Львівщина - п'ята серед областей за кількістю нових хворих на коронавірус. Хто попереду

За добу, 26 листопада 2021 року, в Україні зафіксовано 14 200 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 296, медпрацівників – 212).

Рубрика: Медицина

21:25 26 листопада 2021 р.

У Львові вакцинували 75 безхатьків

Сьогодні впродовж дня у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб, що на вул. Кирилівській, 3а, діяв мобільний пункт щеплення. Тут всі охочі могли вакцинуватись від covid. Щеплення отримали 75 осіб.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу