У Львові бджоли вилікували хворих на Лайма

09:31 5 серпня 2019 р.

  • 0

Цього року п’ятеро пацієнтів, яким діагностували хворобу Лайма, пройшли курс бджоловжалювання і цілковито вилікувалися від наслідків цієї недуги.

Про цю новину «Щоденний Львів» довідався під час інтерв’ю з львівським лікарем Іваном Пилипчуком про розширення переліку хвороб, які показані для лікування методом бджоловжалювання. 

П’ятеро пацієнтів, яким після укусів кліщів лікарі- інфекціоністи діагностували хворобу Лайма, пройшли необхідний курс лікування медикаментами. Але самопочуття хворих залишалося поганим. Пацієнти скаржилися на головні болі, субфібрильну температуру, втрату сну і апетиту,  зниження працездатності, синдром хронічної втоми.

- Хворі пройшли традиційний п’ятитижневий курс лікування бджоловжалюванням. Але кожен пацієнт лікувався за індивідуальною схемою: залежно від супутніх проблем з різними органами – печінкою, підшлунковою залозою, імунітетом. Для того, хто мав проблеми з імунітетом, акцент робили на імунній системі і оздоровленні органу, який може це провокувати. Всі пацієнти починали курс з одного бджолиного жала. А максимальна кількість лікувальних бджоловжалювань за один сеанс сягала двадцяти, - розповідає Іван Пилипчук.

Ефект лікування Іван Пилипчук пояснює дією бджолиної отрути, яка дуже потужно  впливає на віруси та бактерії. У цих висновках досвідчений апітерапевт спирається як на власну медичну практику, якою займається вже понад сорок років, так і на висновки американських вчених, які найбільше просунулися у дослідженні впливу бджолиної отрути на лікування хвороби Лайма. Бо саме в США ця недуга є другою - за швидкістю зростання - інфекційною хворобою після ВІЛ-інфекції.

ВВС повідомляє, що ще в 1997 році вчені з інституту Rocky Mountain Laboratories (штат Монтана) виявили, що пептид мелітин, який є основним компонентом бджолиної отрути, вбиває бактерії борелії. Саме вони спричиняють хворобу Лайма. Дослідники впливали на клітинні культури чистим мелітином і дійшли висновку, що речовина повністю блокує зростання Borrelia. Після контакту з мелітином бактерію фактично паралізує: вона втрачає здатність рухатися, а в цей час пептид руйнує зовнішню мембрану. Ще через деякий час мембрана починає розпадатися - і бактерія гине.

Єва Сапі, доцентка біології і досліджень навколишнього середовища в Університеті Нью-Хевена, яка вивчає хворобу Лайма, робить висновок, що бактерії борелії можуть змінювати форму в організмі, тому їх так важко знищити. Сапі з'ясувала, що традиційні антибіотики насправді не вбивають бактерії, а лише змушують їх мутувати у більш латентну форму. Щойно пацієнт припиняє приймати антибіотики як бактерії знову стають активними. У своїй лабораторії Сапі проводить випробування різних бджолиних отрут на всіх формах, які здатна творити бактерія, і поки що дослідження показують, що мелітин ефективний у всіх випадках. 

Львівські результати лікування хворих на Лайма збігаються з дивовижним фактом порятунку від цієї недуги американки Еллі Лобел, про яку писала ВВС.  

Еллі Лобел 15 років безрезультатно боролася з хворобою Лайма. І коли всі методи були вичерпані та хвора готувалася до смерті, на неї напав рій бджіл. Після вжалювань десятками комах американка кілька днів пролежала в ліжку з болями в усьому тілі, а потім ...почала одужувати.

Ще до захворювання Еллі отримала природничо-наукову освіту. Вона вважає, що її болі були зумовлені не алергійною реакцією на бджолину отруту, а реакцією на токсини вмираючих бактерій, відомою як реакція Яриша-Гексгеймера. Подібний синдром спостерігають у процесі лікування важкого сифілісу. Є версія, що певні види бактерій, коли гинуть, виділяють токсичні речовини, які викликають лихоманку, висип і інші симптоми.

"Усі ці роки я жила в постійному стані напів коми через запалення мозку, викликаного хворобою Лайма, - говорить Еллі Лобел. - Але раптово туман у моїй голові розвіявся. Я усвідомила, що знову можу ясно мислити - вперше за багато років".

Нагадаємо, відома у Європі польська фірма "Sądecki Bartnik", яка майже 50 років професійно займається бджільництвом, зняла фільм про першого львівського фізіотерапевта-апітерапевта Івна Пилипчука і його метод лікування. Цей фільм продублювали німецькою, англійською, російською мовами.

Довідка

Хвороба Лайма (також відома як — бореліоз, Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) - інфекційна хвороба, яку спричиняють борелії. Хворобу передають кліщі. Активність нападів кліщів на людей припадає на квітень-травень і серпень-вересень.  Ознаки хвороби Лайма: переважне ураження шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Поширена у Північній Америці та Європі.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:50 3 червня 2020 р.

На Львівщині за добу - 96 позитивних результатів ПЛР-тестів

За останню добу на Львівщині провели рекордно багато ПЛР-тестувань — 500, з яких 96 є позитивними. Відтак, мер міста просить мешканців дотримуватись правил карантину та унеможливити медичний колапс в місті.

Рубрика: Медицина

00:23 3 червня 2020 р.

«Укрзалізниця» шукає інвестора для реформи Львівської клінічної лікарні

Укрзалізниця вивчає можливість залучення інвесторів для реформування відомчих лікарень, підвищення рівня медичного обслуговування, забезпечення лікарень сучасним обладнанням та підвищення рівня заробітної плати персоналу.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу