У Львові бджоловжалювання допомогло повернути мову пацієнтові нейрохірургії

15:08 8 січня 2020 р.

Два роки тому в 41-річного підприємця з Жовкви Романа Чепіля стався розрив аневризми. Нейрохірурги екстрено зробили йому тромбектомію (операцію з видалення тромба) без будь-яких гарантій на видужання. Бджоловжалювання впродовж двох наступних років допомогло чоловікові повернутися до повноцінного життя.

Про це «Щоденному Львову» розповіли Роман Чепіль і його дружина Уляна. 

За її словами, хворобі чоловіка передували стреси і напружена робота. У нього раптово померла мама і потрібно було завершувати будівництво великого торговельного об’єкту.

Серйозна недуга почалася, нібито, з незначного симптому, який спонукав чоловіка звернутися до офтальмолога.

- 1 жовтня 2017 року з ока почала текти сльоза. Тиску не було, голова не боліла. Офтальмологиня подивилася і сказала, що це, мабуть, через запилення очей. Порадила також звернутися до невропатолога. Але його в той день на прийомі вже не було. Коли ж я повернувся додому, почала боліти голова і кров’яний тиск підскочив до 140 на 85. Це при тому, що високого тиску я ніколи не мав. Поки дружина поїхала в аптеку за таблетками, тиск піднявся до 150 на 95, - згадує пан Роман.

За його словами, дружина Уляна негайно перетелефонувала невропатологу, який заочно поставив діагноз – гіпертонічний криз. 

- Але не встигла я покласти слухавку, - доповнює пані Уляна, - як чоловік підходить до мене і каже: «У мене, напевно, інсульт». Після цього здогаду він миттєво сідає в машину, і ми мчимо в лікарню. Місто маленьке – кілька хвилин треба, щоб доїхати до лікарні. Забігаємо в реанімаційне відділення. Міряють тиск – уже 225 на 125. Мову Романові відняло. Лікарі поставили крапельницю, аби збити тиск. Тиск понизили і впродовж години до чоловіка повернулася мова. Роман одразу повертається до звичного режиму життя: бере телефон, замовляє цеглу, цемент.

Чоловік збирається, за словами дружини, йти з лікарні. Мовляв, його нічого не болить, тиск впав, то навіщо, каже, буду лежати. Невропатолог підтвердив гіпертонічний криз і запропонував наступного дня зробити обстеження на МРТ. Але за лічені хвилини, доки дружина вийшла в коридор і повернулася до відділення, чоловікові знову відібрало мову: «Він дивиться на мене великими очима і сказати нічого не може». 

Ситуація була критичною. Районні лікарі викликали швидку зі Львова, і хворого забрали в обласний центр.

- Коли ми приїхали до Львова в лікарню швидкої допомоги, бригада лікарів уже чекала. У районній лікарні дали виписку, що в чоловіка – розрив аневризми. Його одразу взяли на тромбектомію. Операція тривала 15 хвилин. Лікар чесно сказав, що гарантій не дає і це, мовляв, останній вагон. Мова в Романа не поверталася. Лише кілька фраз він говорив. А через за день помер його 46-річний сусід у палаті, і Роман від перехвилювання повторно дістає високий тиск. Йому цілковито відібрало мову, - розповідає Уляна Чепіль.

Лікування в стаціонарі, за словами пана Романа, тривало місяць. Ще за місяць він приїхав на контрольне обстеження. Лікарі, сказали, що все – нормально. Але мова, як згадує чоловік, майже не поверталася, хоча він і сам, і з фахівцем посилено займався над її відновленням. Наприклад, замість слова «молоко» казав «катаха». Тобто думав, що каже «молоко», а відтворював якусь абракадабру. 

- Коли чоловік ще лежав у лікарні, нам телефонував сусід і агітував вдатися до бджоловжалювання.  У нього були міжхребцеві кили, він ледве ходив і жив на дуже сильних знеболюючих. Бджоли йому допомогли не лише уникнути складної операції, але й повернутися до нормального життя. Та мені було не до експериментів. «Ігор, облиш мене. Він такий тяжкий хворий. Які бджоли!? Хіба в нього мало больового шоку!» - казала я сусідові, - розповідає пані Уляна. 

Однак на четвертий місяць після лікарні Роман Чепіль усе ж поїхав до лікаря-апітерапевта, фізіотерапевта Івана Йосиповича Пилипчука. Перший курс апітерапії-бджоловжалювання він прийняв у квітні 2018 року.

- Після цього ми приїхали на контрольну перевірку до кардіоневрологині. Вона скерувала нас на дослідження. Лікар, який дивився судини Романа, не міг повірити, що перед ним стоїть живий хворий з таким діагнозом,- каже Уляна Чепіль.

Її чоловік запам’ятав слова лікаря, який тоді сумно пожартував, що 75% людей з таким діагнозом не виживають, а решти 25% він ще не бачив. Але це вже було після бджоловжалювання, уточнює Роман Чепіль.

Зараз, за його словами, він проходить уже четвертий курс бджоловжалювання. Глибоко вірить у користь цього лікування і тому не пропускає жодного з трьох сеансів щотижня

- У чоловіка тепер майже ідеальні показники. Відновилася мова. Не було чуття в пальцях, не відчував холоду і тепла. Коли я нарікала на це, лікарі казали: «Ти тішся, що з того світу повернувся». Радили купити кульок для вправ, аби розробляти пальці, але він нічого цього не робив, бо – лінувався, скажу вам чесно. Більше того, він – страшенний холерик. Став значно спокійнішим. Також в нього були парези, а тепер м’язи відновилися цілковито. Після одного з візитів у Львові до нейрохірурга Андрія Юрійовича Токарського, який допомагав рятувати чоловіка, завідувач нейрохірургічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги сказав: «З тобою було приємно посидіти, але ти вже не мій пацієнт», - розповідає дружина.

За її словами, чоловік взагалі не приймає таблетки – вони заважають максимальному ефекту від бджоловжалювання: «Мене, іноді, такий страх охоплює: він не п’є таблетки для розрідження крові!». 

dailylviv.com

Частина Івано-Франківщини через ракетну атаку - без світла

Козицький повідомив, як закінчилася ракетна атака на Львівщині у Різдво

Значно пошкоджено обладнання теплоелектростанцій ДТЕК

Закінчена повітряна тривога на Львівщині у Різдво

Польща привела у найвищий стан готовності усі військові сили та засоби

Потужні вибухи пролунали в Бурштині

Крилата ракета курсом на Стрий - Козицький

Росія масовано атакує енергетику - міністр

Запроваджують графіки відключень електроенергії через масштабну ракетну атаку

Росія у різдвяний ранок накриває Харків балістичними і керованими авіаційними ракетами

Повітряна тривога на Львівщині у Різдвяну ніч. Небезпека комбінованого удару крилатими ракетами

Загроза пуску ракет «Калібр» з акваторії Чорного моря

У Різдвяну ніч Росія запустила крилаті ракети зі стратегічних літаків

У Різдвяну ніч Україну атакують шахеди

Напередодні Святвечора ДБР затримало депутата Львівської облради Володимира Доманського

Понад п'ять тисяч людей у Братиславі назвали Фіцо державним зрадником

Уряд подовжив строк чинних бронювань на місяць

Латвія передає Україні автомобілі водіїв-п'яниць, а Україна таким потакає

Генплани сіл Сокільники і Коропуж затвердили у Львові

Україні від США надійшов перший $1 млрд, що забезпечений доходами від заморожених російських активів

Встановлення головного різдвяного дідуха Львова розпочали з хвилини мовчання

Перший у Львові підйомник-трансформер встановили у храмі (відео)

Блаженніший Святослав побачив «певний прогрес» у заявах Папи щодо війни в Україні

Розмір має значення? Чи варто вибирати iPhone 16 Pro Max?

Цієї п’ятниці на площі Ринок покажуть «Різдвяну молитву» та «Коляду»

У Львові оновили перелік цінних мозаїк

У Львові вперше за понад 80 років встановили Ханукальну менору

На Львівщині погоду на Різдво визначатиме вплив висотної улоговини

На Львівщині донька знайшла тіло замордованої матері

Передноворічні вакансії на Львівщині. Кому пропонують зарплату 30-100 тисяч гривень

Святвечір та Різдво у Львові. Розклад богослужінь

У Львові вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

ССО показали нотатки ліквідованого на Курщині солдата КНДР

Компоненти, які повинні бути у кожному бальзамі після гоління

РФ з Брянська, Міллєрового, Приморсько-Ахтарська атакувала Україну 60 шахедами

На Львівщині рятувальники з понівечених автівок деблокували загиблого та двох постраждалих

У Середземному морі вибухнув і затонув російський суховантаж

У Шептицькому п'яний водій Mitsubishi Lancer протаранив Ford Sierra

На Львівщині нетверезий водій виїхав на узбіччя і перекинувся. Госпіталізували 4-річну пасажирку

У Львові міські поліклініки перетворять у клініко-діагностичні центри