У львівському військовому шпиталю прооперували близько 3,5 тисячі пацієнтів

17:15 11 липня 2018 р.

Фото до новини


Фото: mil.gov.ua

У середу, 11 липня, у Львові, на базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону відбувся брифінг для представників засобів масової інформації щодо надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям – учасникам бойових дій, які отримали поранення, травми під час виконання бойових завдань на Донбасі.

Про це повідомили в середу, 11 липня, в прес-службі міністерство оборони України , де також розповіли: «В обговоренні взяли участь начальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда та провідний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан. Однією з важливих тем, на якій акцентували увагу представники ЗМІ, були питання стану здоров’я військовослужбовців однієї з бригад Збройних Сил України, які отримали поранення під час проведення бригадних тактичних навчань з бойовою стрільбою на Рівненському загальновійськовому полігоні, де сталася надзвичайна подія. Полковник медичної служби Іван Гайда розповів про алгоритм дій медичних працівників, які перебували на навчаннях».

«Першу медичну допомогу почали надавати безпосередньо самі військовослужбовці, які мали все необхідне для цього. Крім тог, на полігоні в той момент працювала медична служба бригади, яка відпрацьовувала свої тактичні завдання. Вона була посилена лікарсько-сестринською бригадою Луцького військового госпіталю. Це дозволило у стислі терміни санітарним транспортом евакуювати усіх постраждалих до Рівненського військового госпіталю, провести сортування та надати необхідну допомогу. Далі трьох військовослужбовців з важкими пораненнями вертольотом було доставлено до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, де того ж дня їх було прооперовано. Операції були дуже складні», – повідомив Іван Гайда.

Своєю чергою, провідний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан зазначив: «Медична допомога надавалася якісно та вчасно. Заняття з тактичної медицини військовослужбовці бригади відвідували не даремно, адже у критичній ситуації вони зорієнтувалися й згадали отримання навички і знання та застосували їх на практиці. Також не варто забувати про те, що медична евакуація до Рівненського госпіталю пройшла у дуже стислі терміни. Це заслуга зведеної медичної бригади, представники якої спрацювали, як на передовій – без зволікань, оперативно, ефективно. Також була задіяна санітарна авіація, що дозволило надати пораненим комплекс спеціалізованої допомоги».

«За словами лікарів, перші оперативні втручання було проведено трьом військовослужбовцям в повному об’ємі та направлені на те, щоб врятувати їм життя та забезпечити подальше лікування. Загрози їхньому життю немає», – поінформували також у Міноборони.

Начальник відділення анестестезіології та реанімації, полковник медичної служби Ольга Зачепа, розповіла: «Пацієнти переведені в середній ступінь важкості. З ними незабаром буде завершено курс інтенсивної терапії, попереду заплановано ще оперативні вручання, які з різних міркувань були відтерміновані на наступний тиждень. Одному військовому необхідно невдовзі буде провести протезування очного яблука, іншому буде проведено оперативне втручання з метою видалення осколка, що знаходиться біля гіпофізу, а ще одному пацієнтові необхідно буде провести пластику верхньої та нижньої кінцівок. Усі пацієнти знаходяться у стані середньої важкості та отримують повний комплекс необхідної медичної допомоги».

На завершення брифінгу начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону розповів про результати діяльності військової установи за перше півріччя цього року: За шість місяців в клініках та відділеннях Центру було надано кваліфіковану допомогу більше восьми тисяч пацієнтам. Якщо вести мову за весь регіон, то цифра буде наближена до 16 тисяч. Загалом, це діючі військовослужбовці та ветерани військової служби. Було прооперовано близько 3,5 тисячі пацієнтів»

Полковник медичної служби Іван Гайда повідомив також, що польова складова Центру – мобільний госпіталь працює в штатному режимі. Шляхом проведення ротацій в район ООС його медичний персонал підсилюють спеціалістами вищої та першої категорій, які працюють та передають свій досвід молодому поколінню в самому госпіталі, а також в цивільних лікарнях, де перебувають у складі передових груп. Військові лікарі постійно надають кваліфіковану допомогу не лише пораненим, травмованим, хворим і військовослужбовцям ООС, а й усім категоріям громадян, які до них звертаються.

Іван Гайда також зазначив: «На передовій система евакуаційних заходів наразі налагоджена і працює без затримок. Нам бракує кваліфікованих водіїв, особливо в мобільному госпіталі, а також кухарів та кухонних працівників безпосередньо в Центрі. У Центрі проведено капітальний ремонт і реконструкцію нашого харчоблоку та усіх їдалень у відділеннях – тож працювати останнім буде значно комфортніше».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини