У Львівській обласній інфекційній лікарні – один пацієнт із діагнозом «малярія»

11:27 5 вересня 2014 р.


Фото: econws.ru

Як повідомили в прес-службі облдержадміністрації, хворий – 21-річний громадянин Нігерії.

У прес-службі Львівської облдержадміністрації повідомили вчора, 4 вересня, що в обласній інфекційній лікарні на лікуванні перебуває 21-річний юнак із діагнозом «малярія». У повідомленні також конкретизуть:

«Хворий – громадянин Нігерії, країни з ендемічною захворюваністю на тропічну малярію. Про це повідомила головний позаштатний епідеміолог департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Наталії Тімко.

У 2013 році у Львівській області було два випадки тропічної малярії: у волонтера з Замбії, а також геолога з Червонограда, який працював в Гвінеї. В Україні торік зареєстровано у цивільних громадян 78 випадків завізної малярії з 4 летальними наслідками від тропічної малярії.

Найбільша кількість випадків виявлена в м. Києві – 14. Найчастіше хворіли особи віком від 21 до 50 років (70,5 % від усіх хворих).

Серед захворілих було 68 чоловіків і 10 жінок, які за родом діяльності є робітниками, пілотами, моряками, студентами. За даними фахівців «Українського центру з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України», в Україні, після ліквідації місцевої малярії у 1960 р., мають місце лише завізні випадки цього захворювання.

Загалом у світі щорічно виникає 300-500 млн. клінічних випадків малярії, з яких 80% пов’язано з Африканським континентом. Більшість летальних випадків, особливо серед дітей, також припадає на Африку, де щодня помирає орієнтовно 3000 осіб.

Орієнтовно 3,4 мільярдів людей планети мешкають в умовах ризику зараження, переважно в Африці та Південно-Східній Азії. Епідситуація з малярії у світі з кожним роком ускладнюється.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, існуюча система епіднагляду за малярією дозволяє виявити лише 14% випадків від можливої загальної кількості. Ліцензованих вакцин проти малярії на сьогодні не існує. На кінцевих стадіях розробки знаходиться вакцина проти P.falciparum, відома як RTS,S/AS01.

Дана вакцина проходить оцінку в рамках масштабного клінічного випробування в 7-ми країнах Африки. Орієнтовні терміни щодо рекомендацій до використання цієї вакцини будуть отримані у 2015 р.

Як вберегтися від малярії

За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, особам, які планують відвідати ендемічні з малярії країни, необхідно:

– бути обізнаним щодо ризику зараження, інкубаційного періоду, основних симптомів малярії;

– берегтися від укусів комарів;

– приймати протималярійні препарати з метою особистої профілактики;

– негайно звертатись до лікарів у разі появи лихоманки.

Для захисту від комарів використовують репеленти (речовини, які відлякують комарів). Повторна обробка ними необхідна щодві-три години.

Перебуваючи в тропіках, для захисту від комах під час сну, можна користуватись протимоскітними сітками, яка може бути оброблена інсектицидами. Відомим засобом захисту також є протимоскітна спіраль.

Для швидкого винищування комарів призначені аерозольні спреї. Закриті приміщення для сну слід обробити зазаделагідь. Туристам у наметових таборах доцільно використовувати репеленти, спіралі, сітки одночасно.

Із профілактичною метою слід обов’язково приймати протималярійні препарати. За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, профілактичні протималярійні препарати починають приймати за один тиждень до виїзду, впродовж всього терміну перебування на ендемічній території та 4 тижні після повернення (один раз на тиждень).

Вибір протималярійного препарату залежить від країни виїзду, ризику зараження малярією, виду малярійного збудника, що переважає в конкретній зоні, стійкості збудника до препаратів. Призначення будь-якого препарату потребує попередньої консультації лікаря. Слід суворо дотримуватись схеми та дозування препарату, відповідно до інструкції.

За умови регулярного прийому препаратів можна значно знизити ризик захворювання тяжкими формами малярії, попередити ускладнення хвороби. У разі захворювання, будь-якого підвищення температури під час перебування на небезпечних територіях чи після повернення, слід звернутись до лікаря, повідомивши його про виїзд до ендемічної країни впродовж останніх трьох років».

dailylviv.com

До теми

14:58 7 березня 2021 р.

Погіршення епідситуації: мер Львова закликав залишатись удома (відео)

Мер Львова Андрій Садовий у своєму відеозверненні закликав містян дотримуватись карантину під час довгих вихідних та не збиратися великими компаніями, надавши перевагу відпочинку вдома.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу