У 2015 році у Львові зареєстровано 56 випадків менінгіту

14:54 22 жовтня 2015 р.


Фото: poradumo.pp.ua

В обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби застерігають від самолікування.

«Львівський міський відділ Державної установи «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» інформує щодо епідситуації із захворюваності на ентеровірусну інфекцію та серозні менінгіти», – передали сьогодні, 22 жовтня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Упродовж вересня-жовтня 2015 р. спостерігається суттєвий підйом захворюваності на серозні менінгіти.  Захворюваність носить спорадичний характер, спільного фактору передачі на даний час не встановлено.

Етіологічний чинник захворювання встановлюється у вірусологічній лабораторії ДЗ «Львівський лабораторний центр Держсанепідслужби України». Ентеровірусна етіологія серозних менінгітів встановлена в 10% захворілих.

За дев’ять місяців зареєстровано 56 випадків, з них 54% становлять діти до 17-ти років (за аналогічний період минулого року було зареєстровано 16 випадків). Упродовж вересня 2015 року зареєстровано 18 випадків, з них до 17р – 67%. 

Ентеровірусні інфекції викликаються великою групою вірусів (понад 100 типів) з роду «Enterovirus» (від грецького enteron «кишка»), які є досить стійкими в навколишньому середовищі: у фекаліях зберігаються вісім-тринадцять тижнів, в холодильнику за температур +4о-+6оС – декілька тижнів, у замороженому стані – роками, у водопровідній воді – 18 днів, у річковій – 33 дні, добре зберігаються також віруси у ґрунті. Віруси також стійкі до дезінфікуючих засобів (у розчинах фенолу, хлору, формальдегіду, 70% спирту починають гинути тільки через три години), добре переносять перепади кислотності середовища (рН) і відмінно себе почувають у середовищі з рН від 2,3 до 9,4 – тому кисле середовище шлунку не має на них жодного впливу, однак сприйнятливі до дії розчину йоду, високих температур (за нагрівання до 45ºС гинуть через 45-60 секунд), кип'ятіння, ультрафіолетового опромінювання, висушування. 

Хворіють переважно діти у віці від трьох до 10 років. Інкубаційний період триває від одного до 35 днів, усередньому – до 1 тижня. Захворювання характеризуються різноманітними проявами клінічних форм – серозний менінгіт, енцефаліти, діарея, екзантема, герпетична ангіна, гостре респіраторне захворювання, кон'юнктивіт, міозит, гострий гепатит; ентеровіруси можуть вражати різні ділянки серця, у хлопчиків можливо наявність запалення в яєчках з розвитком орхіту, дуже рідко можливе ураження нирок, підшлункової залози, легенів.

Хворіють переважно діти та особи молодшого віку. Серозний менінгіт –одна з частих і важких форм ентеровірусної інфекції. Джерелом інфекції є хворі та вірусоносії. Механізм передачі – фекально-оральний та повітряно-крапельний. 

Як можна інфікуватися? При вживанні недоброякісної питної води; при вживанні забруднених харчових продуктів; під час спілкування з хворим та вірусоносієм; під час купання у стоячих чи забруднених водоймах (в літньо-осінній період).

Які заходи профілактики? Під час відпочинку на природі використовувати тільки бутильовану воду; піддавати термічній обробці харчові продукти; вживати добре вимиті фрукти та овочі; дотримуватись правил особистої гігієни.

Пам'ятайте, що точний діагноз може встановити лише лікар, оскільки причини виникнення кишкових розладів можуть бути різними. Не займайтеся самолікуванням, оскільки це може нашкодити Вашому здоров’ю».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу