Троє жінок з Пісочного вилікували невралгію трійчастого нерва за бджолометодикою

17:47 8 березня 2020 р.

Після інфаркту міокарду і коронарного шунтування в Олесі Радевич почалася невралгія трійчастого нерва. Випробувавши різні методи лікування, вона вдалася до нетрадиційної методики - бджоловжалювання.

Шість років тому, в 2014-му, пані Олеся Радевич, яка мешкає в селі Пісочному на Львівщині, перенесла інфаркт. Через два роки, в березні 2016-го, їй зробили екстрене шунтування - операцію на коронарних артеріях серця для відновлення судин.

Операція минула успішно. Але під осінь, як розповідає Олеся Радевич, вона відчула, ніби дотик на правій щоці. І що далі, то цей стан погіршувався.

- Ніби електричним струмом ударяло. Не могла притулити рушник до обличчя, щоб нормально його витерти. Сильний пронизливий біль починався під кінчиком носа над губою і іррадіював під праве око, - докладно розповідає про симптоми хвороби пані Олеся. 

За її словами, цей біль не був постійним. Він тривав по кілька хвилин, але гострі напади повторювалися і вдень, і вночі. Аби, бодай, трохи вгамувати біль, Олеся Радевич по ночах прикладала обличчя до подушки, спала на правому боці. Візуальних ознак хвороби не було. Лише - незначне почервоніння на обличчі в ділянці болю.

Восени 2016 року пані Леся почала шукати допомоги в лікарів.

- Спочатку звернулася до стоматолога. Там зробили рентген, але нічого, що провокувало би біль, лікарі не виявили. Потім почалося поневіряння у Львові по кабінетах різнопрофільних лікарів — ЛОРів, невропатологів, щелепно-лицьових спеціалістів. На кожному наступному етапі мені прописували фармацевтичні препарати. Я вживала і сильні антибіотики, і заспокійливі таблетки, але полегшення не було, - розповідає пані Олеся.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ), згадує Олеся Радевич, також конкретної причини болю не визначила. Але поставила знак питання щодо можливого синуситу.

- Я потрапила до ЛОРа, який запропонував робити проколи. Уже навіть призначили день і час цього втручання. Але коли я повернулася зі Львова додому і порадилася з донькою, ми обидвоє дійшли висновку, що показів для проколу в мене немає. Я не мала ніколи нежиті, а тут раптом, кажуть, — гайморит. Щастя від Бога, що не зробила цього проколу, - полегшено підсумовує пані Олеся.

У відчаї Олеся Радевич згадала, як сім-вісім років тому брат зятя страждав від кили в хребті. Тоді він звертався до лікаря в селі Лисовичі, який зняв йому біль.

- Я поїхала до цього старенького терапевта в село. Він уже - на пенсії, не працює, але не відмовляє хворим і приймає вдома, якщо вони приходять. І дуже багато дає людям помічних порад. Коли я почала розповідати йому багаторічну історію хвороби, він мене зупинив і каже: ”Нічого не говоріть — тільки “так” або “ні”. Послухавши мої відповіді на його запитання, терапевт сказав: “Ставлю “двійку” вашим лікарям”. І від нього я вперше за кілька років почула діагноз своєї хвороби - невралгія трійчастого нерва.

Тепер Олеся Радевич, принаймні, знала, що треба лікувати.

Вона розповіла, що потім ще лікувалася в Моршині в невропатологині нетрадиційними методами - голкотерапією, блокадами з медпрепаратами, банками, п’явками. Це дало полегшення до минулого року. Але після грипу болі відновилися.

Допомогла подруга доньки.

- У моєї доньки є колєжанка - стоматологиня Алла Жолобович, яка мала подібну проблему. Єдине, що вона швидше знайшла порятунок від цієї хвороби. Саме вона порадила мені і моїй знайомій Любі - ми всі живемо в одному селі - звернутися в апітерапевтичну клініку Івана Пилипчука у Львові, де лікують бджоловжалюванням, - каже Олеся Радевич.

Поліпшення її стану, як розповідає пані Олеся, почалося з другого курсу лікування, тобто після п’яти тижнів. Загалом вона пройшла три курси бджоловжалювання: три рази на тиждень упродовж майже чотирьох місяців(!) їздила до Львова на процедури. Але немарно.

- Зараз уперше за кілька років не маю болю. Почуваюся добре. У Люби, з якою ми разом лікувалися бджоловжалюванням, також симптоми невралгії минули. Хоча в неї ситуація була важча: у мене - запалення однієї гілки нервів, а в неї - двох. Лікарі кажуть, що двосторонній больовий синдром виникає лише у трьох відсотків хворих, - каже Олеся Радевич.

Довідка

За даним ВООЗ, невралгія трійчастого нерва зустрічається лише у 2-4 людей на 100 000. Захворювання частіше буває у жінок, ніж у чоловіків, і зазвичай розвивається у людей у віці понад 50 років.

Найбільш поширені причини невралгії трійчастого нерва – інфікування вірусом герпеса та раніше виконані операції на обличчі. Також болі в ділянці іннервації нерва виникають після сильного переохолодження, при патологіях скронево-нижньощелепного суглоба, травматичного видалення зубів, за наявності залишків коренів у лунках зуба та патологічній звивистості артерій мозочка. Крім того, періодичні сильні болі можуть з’явитися внаслідок росту пухлин. Крім того, є дослідження, які вказують на те, що тригемінальна невралгія передається спадково.

Інший різновид хвороби – ідіопатична невралгія трійчастого нерву - виникає спонтанно. Це означає, що причину патології з’ясувати неможливо.

dailylviv.com

Виїзні бригади шукатимуть бездомних у Львові

Керівники підприємств можуть подати заяви на бронювання без очікування 72 годин

На фасадах 5 закладів освіти Львова встановлять ще 13 меморіальних таблиць

Міноборони повідомило, коли стануть доступні електронні скерування на ВЛК

У боях за Часів Яр загинув Назарій Пістун. Прощання з Героєм

У Криму окупанти саджають за українську мову

Завтра на Личаківському цвинтарі навіки спочинуть полковник Дмитро Пермяков та старші сержанти Степан Левандовський, Віталій Словік

На Львівщині зросло виробництво цукру

Налипання мокрого снігу та ожеледиця. Львівські синоптики попереджають про ускладнення погодних умов

На українських АЗС різко зросли ціни на пальне

ЛМР домовилася з шістьма підприємцями про перенесення МАФів

У Львові судитимуть інженера технагляду

Спецодяг CENTER: комфорт та захист у будь-яку погоду

Чоловіків 50+ не скеровують на бойові посади - майор

За новий реабілітаційний центр на Львівщині переплатили 23 млн грн

Троє осіб напали на працівників ТЦК, одного з них затримали

Відправили на фронт браковані великокаліберні кулемети

Чим загрожує непокора працівникам поліції та ТЦК

Рятуємо з фронту, а в тилу - екоцид. На Львівщині вимагають зупинити вбивство тварин, яке благословили ЛОВА і два міністерства

Замість бомбосховища і каналізаційного колектора у Львові розбудовують розкішний проспект (відеотрансляція)

Сонячна погода зменшила споживання електроенергії в Україні

Українці повторно вдарили по нафтобазі аеродрому «Енгельс-2»

У Львові на смерть вчаділи двоє людей

На рф уражено низку оборонних підприємств - ЦПД

У Львові 17-річний студент з Кіровоградщини убив пенсіонерку

До рф втекла титулована українська веслувальниця-нацгвардійка

80 російських БПЛА атакували 11 областей України. Скільки «приземлила» ППО

Міністр оборони Німеччини Пісторіус прибув до Києва

Львівські прикордонники не дали вивезти з України 41 предмет, які можуть становити культурну цінність

Львівщина у жалобі за вісьмома полеглими Героями

Трамп зробив заяву про зустріч з воєнним злочинцем Путіним

Сокирники, комісійники і правничі. Хто контролюватиме посадовців у секторі оборони

Без світла низка вулиць у Львові

Перед Львівською облрадою буде платне паркування

До лікарень у країнах ЄС було перевезено близько 4 тисяч пацієнтів з України

Шахта у Покровську припинила видобуток коксівного вугілля через наступ рф

На Львівщині через сильний снігопад заблукали дві туристки з собаками

Пʼятеро військових претендують на посаду нового начальника Академії сухопутних військ імені Сагайдачного у Львові

Як у Львові розпиляли головну різдвяну ялинку (фото)

14 січня львів'янину Андрію Брюховичу віддадуть останні військові почесті