Торік у Львові провели рекордну кількість трансплантацій

10:36 3 січня 2024 р.

У 2023 році хірурги Першого медичного об’єднання Львова подарували шанс на життя багатьом пацієнтам з різних куточків України.

За цей час вони виконали 128 трансплантацій органів. Це серця, печінки та нирки, а також легені. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Зокрема, за рік лікарі пересадили 128 донорських органів: 12 сердець, 95 нирок, 17 печінок, 2 легень та вперше в Україні – один комплекс підшлункова залоза та нирки. Також медики провели першу в Україні пересадку комплексу серце-легені та успішну спліт-трансплантацію печінки.

Читайте також: У Львові померла пацієнтка, якій першій в Україні пересадили серце-легені

Більшість трансплантацій львівські медики проводили спільно з фахівцями лікарні «Феофанія», Інституту серця МОЗ України та Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова НАМН України.

«Ми безмежно вдячні нашим лікарням-партнерам з різних куточків України за співпрацю, бо без їхньої допомоги ми б не досягли таких успішних результатів.

Горді ділитись тим, що за цей рік в нашому Центрі проведено 15 успішних трансплантацій нирок діткам, наймолодшому пацієнту виповнилось лише 7 рочків», - зазначають у Центрі трансплантології Першого медобʼєднання Львова.

Загалом за три роки у Першому медичному об’єднанні Львова пересадили 301 донорський орган, давши людям шанс на повноцінне життя.

Читайте також: У Львові відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку дітям: пів млн євро пожертвували благодійники

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

DailyLviv.com

 

DIM.RIA