Ректори-медики три дні вивчали послуги з психічного здоров’я

21:58 21 вересня 2024 р.

Фото до новини

Мета - масштабування навчання за програмою mhGAP у всіх медичних університетах України.

Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) в Україні, пише DailyLviv.com. Наявність послуг з психічного здоров’я на рівні первинної медичної допомоги робить їх доступнішими і ближчими до людей. Саме сімейний лікар, терапевт і педіатр можуть стати «точкою входу» до піклування про власне психічне здоров’я та забезпечити необхідний супровід пацієнту. Розбудова спроможностей для надання таких послуг є фокусом програми ВООЗ mhGAP, яка впроваджується в Україні з 2019 року.

Наразі масштабування програми mhGAP та впровадження послуг з психічного здоров’я на рівні первинної медичної допомоги відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Щоб забезпечити сталість підготовки фахівців за програмою, ВООЗ у партнерстві з Координаційним центром КМУ / Mental Health UA та Міністерством охорони здоров'я України розпочали впровадження mhGAP у додипломну та післядипломну медичну освіту.

У межах підготовки до інтеграції компонентів mhGAP у навчальні програми було проведено триденний воркшоп, до якого були залучені ректори всіх медичних закладів вищої освіти України. Мета заходу – ознайомити учасників з програмою mhGAP та її інструментами, поділитися досвідом перших кроків інтеграції mhGAP у навчальні програми у пілотних університетах, розглянути методологію навчання та концепцію інтеграції mhGAP у вищу медичну освіту.

Серед подальших кроків – масштабування навчання за програмою mhGAP у всіх медичних університетах України. Завдяки цьому студенти, інтерни та медичні працівники на рівні післядипломної освіти зможуть отримати необхідні знання та навички для надання допомоги пацієнтам, які мають психічні та неврологічні розлади.

До заходу долучився міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, який обмінявся з учасниками думками щодо впровадження послуг з психічного здоров’я на рівні первинної медичної допомоги та ролі університетів у цьому процесі. Фінансову підтримку для проведення воркшопу було надано Нідерландами.

Довідково

mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) — це програма Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), спрямована на розширення доступу до послуг з лікування психічних, неврологічних та наркологічних розладів, особливо в країнах з низьким та середнім рівнем доходу. Програма включає в себе навчання медичних працівників, розробку керівництв та інструментів для діагностики та лікування розладів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів