Програма екстракорпорального запліднення: раціональність процедури
12:00 20 листопада 2023 р.
Революційна методика запліднення в лабораторних умовах стала омріяним шансом і можливістю для тисяч пар й одиноких жінок, які прагнуть стати на шлях свідомого батьківства.
Програми ЕКЗ успішно застосовують в Україні й за кордоном для збільшення числа здорового молодого покоління. Для родин, в яких бажана вагітність не настає понад рік, протоколи штучного запліднення мають бути першими в арсеналі методів боротьби з ймовірним безпліддям. Час — надзвичайно важливий ресурс у репродуктології. Ба більше, разом з часом пацієнти витрачають значні кошти на пошуки відповідей на запитання в некомпетентних спеціалістів. Програми ЕКЗ в Києві мають достатньо гнучку цінову політику на комплекс послуг, які пропонують сучасні клініки репродуктивної медицини. За статистикою часто пацієнти до першої консультації з репродуктологом витрачають стільки коштів на лікування безпліддя в не профільних спеціалістів, скільки б вистачило на декілька протоколів ЕКЗ та пари успішних вагітностей.
Безумовно, процес зачаття дитини в лабораторних умовах не займає декілька годин чи днів. Процедура кропітка і вимагає повної серйозної готовності як і від пари пацієнтів, так і від лікарів. Базова програма ЕКЗ містить такі етапи:
-
Підготовка організму майбутньої мами до зачаття та стимуляції овуляції шляхом використання гормональної терапії.
-
Отримання біоматеріалу: від жінки – яйцеклітин, від чоловіка – сперми.
-
Процес штучного запліднення у пробірці.
-
Введення здорового ембріона в матку.
Здавалося б, шлях ЕКЗ простий і зрозумілий, але програми не завжди дають 100% результат з першої процедури. Ось чому так важливо звернутися до репродуктолога вчасно.
Фактори, що підвищують успіх ЕКЗ
Кожен досвідчений лікар з першої консультації одразу озвучує всі доступні можливості підвищення шансів на успішну вагітність, тому рекомендаціями нехтувати не варто. Як можна вплинути на процеси?
-
Обрати комфортний вік жінки для вагітності та материнства, особливо коли це планується вперше – до 35 років.
-
При відкладеному батьківстві краще скористатися послугами кріобанку та заморозити біоматеріал жінки, щоб не втратити запаси оваріального резерву.
-
Покращити якість сперми майбутнього батька відмовившись від шкідливих звичок, пролікувавши наявні хронічні захворювання та обрати здоровий спосіб життя.
-
Дослідити генетику обох із батьків.
Допоміжні репродуктивні технології постійно розвиваються та пропонують все нові й нові методи підвищення шансів на бажану вагітність, але базовою рекомендацією для всіх майбутніх батьків залишається єдине: вчасна консультація з репродуктологом. І шлях до омріяної дитини одразу отримає свій чіткий вектор руху!
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook