У львівській лікарні постраждалих воїнів годують «аж» на 11 гривень на день (відео)

18:20 7 листопада 2014 р.


Фото: nws.su

Збирати кошти для Захисників Вітчизни взялися волонтери, лікарі й учні середньої загальноосвітньої школи №81.

Українських солдатів, які після боїв у зоні АТО лікуються у психіатричних лікарнях, годують всього на 11 гривень на день. Львів'янин Ростислав, який пережив бої під Волновахою, а з вересня захищав Донецький аеропорт, сьогодні лікується у психіатричній лікарні. Після повернення з передової він страждає від безсоння і не може забути жахливі моменти, що пережив під час перебування у зоні АТО.

На харчування Ростислава та ще 85 учасників АТО, яким доводиться лікуватися у психіатричній лікарні виділяють всього по 11 гривень на добу. Про це йдеться в сьогоднішньому телесюжеті «ZIK».

«Держава багато на харчування дати не може, в нас є приблизно 8,5 гривень на день на пацієнта, 11 на бійців АТО. Хоча передбачено до 50. Ну але ми не госпіталь, ми мусимо виходити зі ситуації», – розповідає головний лікар психіатричної лікарні у Львові Олександр Фільц.

Працівники госпіталю почали самотужки приносити харчі для військових пацієнтів, а вже за місяць до них приєдналися і звичайні львів'яни. Гроші для постраждалих бійців збирали і у місцевій школі №81.

Допомогти «пораненим душею» першою зголосилася львівська школа № 81. Учні навчального закладу організували міні-ярмарок і зібрали майже 7 тисяч гривень.

Частину віддали військовим на Схід, а на решту грошей закупили продуктів для солдатів-пацієнтів психіатричної лікарні. Волонтери ж збираються для бійців АТО, які перебувають на лікування, усе необхідне.

«Тут миючі засоби, мило, зубні щітки, зубні пасти. В нас є навіть перелік – ми все приймаємо по акту передачі, так само одягу багато принесли – мішки, ми також сортуємо. В мішках в нас є макарони, крупи. Там в нас є предмети побутової хімії», – розповідає волонтер Андрій Проскіра.

Це все за день привезла лише одна організація «Допомога армії України». Аби бійці не мерзли у палатах, хлопцям передали і обігрівачі – по тисячі гривень кожен. А от місцевий ресторан для різноманітності меню час від часу підгодовує військових зі своєї кухні.

Про це повідомляється в п’ятницю на сайті «Телевізійної служби новин» каналу «1+1».


Відео: tvzikua

dailylviv.com

До теми

19:38 8 серпня 2022 р.

Захворювання на Covid-19 на Львівщині зростає: виявили старий штам Омікрону

З Центру громадського здоров’я МОЗ на Львівщину надійшли результати 30 зразків тестів на Covid-19, у яких підозрювали наявність нового штаму Омікрон ВА.05, що зараз активно поширюється у Європі.

Рубрика: Медицина

12:10 7 серпня 2022 р.

Головне – залишатись у приміщенні або терміново у нього зайти: МОЗ дало рекомендації у разі ядерної аварії

Країна-терорист росія не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру.

Рубрика: Медицина

18:57 4 серпня 2022 р.

Охматдит і Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр хочуть об'єднати. Мотивація

У Львові хочуть створити комунальне некомерційне підприємство “Львівський регіональний клінічний центр медицини дитинства”. Таке рішення має прийняти Львівська обласна рада, керуючись Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я”.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу