Понад 1 млн грн для порятунку недоношених дітей з дихальними розладами заклали у міському бюджеті Львова

18:27 4 лютого 2021 р.

Сьогодні сесія Львівської міської ради затвердила міську програму забезпечення препаратами екзогенного сурфактанту «Куросурф» для лікування новонароджених з дихальними розладами — мешканців Львівської міської територіальної громади на 2021 рік. Раніше ці ліки закуповували за кошти держави, однак з 2020 року держава не постачає цих препаратів. Ухвалу підтримали 54 міських обранців.

Йдеться про сурфактант, який містить найвищу концентрацію фосфоліпідів в меншому об'ємі - «Куросурф» 80мг/мл по 1,5 мл у флаконі, пише DailyLviv.

Як пояснила керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Наталія Літвінська, у середньому потреба на одну дитину становить 2−3 флакони. Терапія за допомогою цього лікарського засобу є найбільш оптимальною з точки зору її ефективності. Діти, народжені з масою тіла від 500 до 1499 грам, переважно потребують початку сурфактантнозамісної терапії - тобто введення препарату Куросурф" протягом перших 15 хвилин від народження.

У 2020 році в міських закладах охорони здоров’я — КНП «Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова», «3-я міська клінічна лікарня м. Львова» та «Пологовий клінічний будинок № 1 м. Львова» сурфактантнозамісну терапію провели 27 новонародженим з використанням 37 ампул препарату «Куросурф». До липня 2020 року забезпечення сурфактантнозамісної терапії здійснювалось за рахунок державної програми 2019 року, а упродовж 2020 року поставки сурфактантів за держаною програмою не було.

«У зв’язку з переходом на нову систему фінансування, згідно з пакетом фінансування Національною службою здоров’я України, на надання допомоги одній дитині з недостатньою масою тіла передбачено фінансування в розмірі 29678,86 грн. Враховуючи, що для проведення адекватної сурфактантної терапії дитині з недостатньою масою тіла потрібно 2−3 флакони препарату, а оскільки орієнтовна вартість на цей час 1 флакону становить приблизно 18 тис грн, медичні заклади не мають можливості самостійно закупити цей препарат.

Тому для надання невідкладної і належної допомоги недоношеним новонародженим з дуже низькою і екстремально низькою масою тіла з ризиком виникнення або прогресування захворювання легень, є потреба у додатковому фінансуванні для придбання закладами у 2021 році 60 флаконів препарату «Куросурф», — пояснила Наталія Літвінська, керівниця міського управління охорони здоров’я.

Зокрема, міська дитяча лікарня потребує 50 флаконів препарату «Куросурф»; 3-тя міська лікарня та Пологовий будинок № 1 — по 5 флаконів. Орієнтовна потреба у додатковому фінансуванні з місцевого бюджету на це становить 1 080 000 грн.

Довідка

Програма розроблена з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я щодо задоволення потреб новонароджених Львівської міської територіальної громади у медичній допомозі.

Сурфактантна терапія відіграє важливу роль у наданні допомоги новонародженим з РДС. Застосування екзогенного сурфактанта дозволило істотно поліпшити показники виживання недоношених новонароджених з дуже низькою і екстремально низькою масою тіла і сьогодні є загальновизнаним стандартом як профілактики, так і лікування РДС в неонатології.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу