Паніку перед «Covid-19» розігнала статистика

22:56 18 березня 2020 р.

  • 0

Два видання – «Stern та Le Figaro» – оприлюднили нові висновки досліджень впливу коронавірусу «Covid-19» на людей.

У Китаї на одного хворого припадало шість майже здорових носіїв коронавірусу, які перенесли «Covid-19» безсимптомно. Це підтверджує міжнародна група дослідників, пише La Figaro. А німецький вірусолог заявив, що більш заразний «Covid-19» є навіть менш небезпечний, ніж уже відомий людству SARS-1, - повідомляє Stern.

Що ж до високої початкової статистики смертей від «Covid-19», то у багатьох мертвих знаходили коронавірус не тому, що він їх убив - він у них, мабуть, просто був. Інакше кажучи, якщо цей коронавірус матимуть 100 людей, то 91 його навіть не зауважать. Ще троє матимуть діарею. Ще двоє-троє перехворіють ним у легкій формі. Решту 1-3 можуть померти: переважно тому, що коронавірус посилив їхні попередні серйзоні хвороби. 

Та до цієї статистики смертей від «Covid-19» можуть, якщо захочуть, зарахувати і тих, хто помер лише від своїх важких болячок, але був при цьому безсимптомним носієм коронавірусу. Так відбувається, наприклад, в Італії. 

Цей підхід до оцінки впливу коронавірусу на людей підтверджує також сьогоднішня статистика в Ізраїлі. Станом на 15:45 18 березня - з повідомлень міністерства охорони здоров'я Ізраїлю - відомо про 433 випадки зараження коронавірусною інфекцією в країні. Шість хворих (1,38%) у важкому стані, 12 (2,77%) - у стані середньої тяжкості. У 404 осіб (93%) хвороба протікає легко. Все майже так, як заявили різні дослідники для Stern та Le Figaro. А може й ще ліпше, якщо ніхто з шести важкохворих в Ізраїлі не помре.

Ці добрі новини на тлі "унікальних страшилок", однак, не означають, що в Україні не потрібен карантин. По-перше, ще необхідний час, щоб стовідсотково підтвердити описані вище версії дослідників. По-друге, нам потрібно виявити всі дірки у системі охорони здоров'я - і не лише там, щоб латати їх перед зустріччю з новими збудниками хвороб, які можуть з'явитися в майбутньому. Навчитися, в тому числі, дезінфікувати середовище так, як на фото вгорі. І подавати мешканцям Львова воду без перебоїв для кількох десятків (!) вулиць, якщо закликаємо людей мити руки. 

Коментарі(0)

До теми

22:04 31 березня 2020 р.

17 летальних випадків від COVID-19 в Україні

За результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ України та обласних лабораторних центрів загалом підтверджено 645 випадків COVID-19.

Рубрика: Медицина

18:21 31 березня 2020 р.

У медзакладах Львова на коронавірус протестували 131 пацієнта з пневмонією або ГРЗ

Упродовж останніх днів у Львові експрес-тестами на коронавірус тестують пацієнтів з пневмонією або гострим респіраторним захворюванням. Наразі тестування зробили 131 пацієнту: позитивним тест виявився у 3 хворих.

Рубрика: Медицина

18:17 31 березня 2020 р.

У Львові експрес-тести зробили 170 водіям, і підозру на захворювання виявили у 3

У Львові продовжують тестувати на коронавірус працівників комунальних сфер міста, які вимушено контактують з великою кількістю людей, - водіїв громадського транспорту, соціальних працівників тощо.

Рубрика: Медицина

Останні новини

17 летальних випадків від COVID-19 в Україні

Е-сервіси Львівської області представлені на новому агрегаторі E-GOV

Якщо не надзвичайний стан, то двомісячний карантин

Продуктові ринки можна відкривати з дотриманням протиепідемічних заходів

У медзакладах Львова на коронавірус протестували 131 пацієнта з пневмонією або ГРЗ

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу