Паніку перед «Covid-19» розігнала статистика

22:56 18 березня 2020 р.

Два видання – «Stern та Le Figaro» – оприлюднили нові висновки досліджень впливу коронавірусу «Covid-19» на людей.

У Китаї на одного хворого припадало шість майже здорових носіїв коронавірусу, які перенесли «Covid-19» безсимптомно. Це підтверджує міжнародна група дослідників, пише La Figaro. А німецький вірусолог заявив, що більш заразний «Covid-19» є навіть менш небезпечний, ніж уже відомий людству SARS-1, - повідомляє Stern.

Що ж до високої початкової статистики смертей від «Covid-19», то у багатьох мертвих знаходили коронавірус не тому, що він їх убив - він у них, мабуть, просто був. Інакше кажучи, якщо цей коронавірус матимуть 100 людей, то 91 його навіть не зауважать. Ще троє матимуть діарею. Ще двоє-троє перехворіють ним у легкій формі. Решту 1-3 можуть померти: переважно тому, що коронавірус посилив їхні попередні серйзоні хвороби. 

Та до цієї статистики смертей від «Covid-19» можуть, якщо захочуть, зарахувати і тих, хто помер лише від своїх важких болячок, але був при цьому безсимптомним носієм коронавірусу. Так відбувається, наприклад, в Італії. 

Цей підхід до оцінки впливу коронавірусу на людей підтверджує також сьогоднішня статистика в Ізраїлі. Станом на 15:45 18 березня - з повідомлень міністерства охорони здоров'я Ізраїлю - відомо про 433 випадки зараження коронавірусною інфекцією в країні. Шість хворих (1,38%) у важкому стані, 12 (2,77%) - у стані середньої тяжкості. У 404 осіб (93%) хвороба протікає легко. Все майже так, як заявили різні дослідники для Stern та Le Figaro. А може й ще ліпше, якщо ніхто з шести важкохворих в Ізраїлі не помре.

Ці добрі новини на тлі "унікальних страшилок", однак, не означають, що в Україні не потрібен карантин. По-перше, ще необхідний час, щоб стовідсотково підтвердити описані вище версії дослідників. По-друге, нам потрібно виявити всі дірки у системі охорони здоров'я - і не лише там, щоб латати їх перед зустріччю з новими збудниками хвороб, які можуть з'явитися в майбутньому. Навчитися, в тому числі, дезінфікувати середовище так, як на фото вгорі. І подавати мешканцям Львова воду без перебоїв для кількох десятків (!) вулиць, якщо закликаємо людей мити руки. 

До теми

12:01 30 листопада 2020 р.

Зарплати медиків: в уряді повідомили - де і скільки

З 1 квітня змінився принцип фінансування для закладів спеціалізованої медичної допомоги. Лікарні уклали договори з НСЗУ і почали працювати за Програмою медичних гарантій. Тобто отримувати гроші за послугу, яку надали пацієнту, а не просто за наявність ліжок. Відповідно для закладу з’явилася мотивація бути привабливим для пацієнта, щоб надавати більше послуг, бо за пацієнтом приходять гроші.

Рубрика: Медицина

09:31 30 листопада 2020 р.

Майже 10 тисяч випадків COVID-19 в Україні за неділю

9 946 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 30 листопада 2020 року. Зокрема, захворіли 570 дітей та 360 медпрацівників.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу