Офіційна статистика госпіталізації з ковідом не відповідає реальності, - Антикорупційний штаб

14:39 14 жовтня 2021 р.

Найвищий рівень госпіталізації - 64,16% - у Донецькій області. За нею - Запорізька область з показником 62,71%. На третьому місці - Одеська (61,23%). Найменше госпіталізованих із COVID-19 у Кіровоградській області (22% зайнятих ліжок), Черкаській області (34,65%) та Полтавській області (37,15%).

Аналітики ГО “Антикорупційний штаб” повідомили Dailylviv.com, що дослідили рівень госпіталізації хворих на COVID-19 станом на 12 жовтня 2021 року. За даними РНБО, з’ясувалось, що найвищий рівень госпіталізації - 64,16% - у Донецькій області. За нею - Запорізька область з показником 62,71%. На третьому місці - Одеська (61,23%).

Найменше госпіталізованих із COVID-19 у Кіровоградській області (22% зайнятих ліжок), Черкаській області (34,65%) та Полтавській області (37,15%). 

Лише в Луганській та Житомирській областях кількість госпіталізованих за тиждень знизилась: відповідно на 2 та 9 осіб. В усіх інших областях рівень госпіталізації збільшився, зокрема хворих на коронавірус.

Втім, на переконання ГО “Антикорупційний штаб”, рівень статичних даних не відповідає реальності. Наприклад, за інформацією волонтерки, голови благодійного фонду "Свої" Лесі Литвинової, у місті Харкові закінчились вільні місця інтенсивної терапії. Для пацієнта з сатурацією 42% (пацієнт потребує госпіталізації при сатурації нижче 92%) тривалий час не змогли знайти вільної кисневої точки. Хоча, за даними статистики, у Харківській області ще є 22% вільних місць. 

Аналогічна ситуація в Одесі: Катя Ножевнікова з БФ ''Корпорація монстрів'' повідомляє, що “швидкі” з пацієнтами часами їздять між лікарнями, очікуючи на вільні місця. 

Голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик вважає, що рівень наповненості у певних лікарень критичний: “Обласні департаменти охорони здоров’я заспокоюють, повідомляючи, що ситуація контрольована, хоча знайти вільне місце із сатурацією нижче 92% у деяких містах неможливо. Єдиний спосіб зберегти життя від COVID-19 - вакцинація. Саме це убезпечить від подальших страшних наслідків. Сьогодні ми вже маємо понад 16 тисяч хворих  на коронавірус в Україні на добу, причому понад 98% випадків важкого перебігу — у невакцинованих українців”.

Рівень госпіталізації недостатньо відображає поточний стан зі смертністю від коронавірусу. Так, за даними МОЗ, станом на 12 жовтня найвища смертність — в Херсонській області: за добу померло 65 осіб. Це абсолютний добовий лідер смертності. На другом місці — Харківська область (45 осіб за добу 12 жовтня), на третьому — Одеська (38 осіб). Варто зазначити, що, по-перше, Херсонська область в цілому за ввесь період пандемії має один із найнижчих рівнів смертності (1463 особи). По-друге, Херсонська область набагато менша за Харківську чи Одеську, тобто відсотковий рівень смертності в області — дуже високий. 

Аналітика складена за даними офіційного сайту Апарату РНБО України.

На Львівщині захворіло на Covid-19 ще 1132 особи. Ситуація в районах

На Львівщині за добу більше захворіло людей на коронавірус, ніж у Києві

З 18 жовтня на Львівщині запроваджують нові карантинні обмеження

Епідситуація на Львівщині погіршується: щодня у медзаклади госпіталізовують до 300 людей

 

 

dailylviv.com

До теми

19:50 24 жовтня 2021 р.

За смерть або інвалідність від протикоронавірусної вакцинації заплатять: якщо доказати впродовж 48 годин

Уряд обіцяє від 300 до 750-кратного розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року. Але в Україні офіційно не зареєстровано жодного побічного негативного наслідку після щеплень від COVID-19. Лише легкі та помірні.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу