Облрада перереєструвала три львівські лікарні

17:28 3 січня 2020 р.

  • 0


Фото: tvoemisto.tv

У Львівській міськраді заявили керівництву держави та обласної ради щодо недопустимості перереєстрації лікарень, які розміщені і функціонують у Львові.

Про це повідомили в п’ятницю, 3 січня, у Львівській міськраді, де також розповіли, що обласна рада перереєструвала ще три обласні лікарні, які розташовані у Львові, в міста й села Львівської області. Мова йде про центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, онкологічний центр та госпіталь ветеранів війн та репресованих.

Відтак, Львівська міська рада вкотре звернулася у відповідні структури щодо необґрунтованої перереєстрації обласних лікарень. Адже лікарні фактично розміщені і діють у Львові, більшість працівників – львів’яни, тому вони зацікавлені, аби відрахування ПДФО з їхніх зарплат скеровувалось на розвиток рідного для них міста.

Зокрема, окрім обласної клінічної лікарні, зі Львова перереєстровані Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – з вулиці Миколайчука, 9 у село Завадівка в Турківському районі, Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр – з вулиці Гашека, 2а у Старий Самбір, а Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи – з вулиці Івасюка, 31 у Винниках – у Дубляни в Самбірському районі.

У департаменті гуманітарної політики ЛМР зазначили: «Вже маємо прецедент обласної клінічної лікарні, де головний лікар перереєстрував юридичну особу в Городоцький район. Те саме хотіли зробити з психіатричною лікарнею – перереєструвати її у Миколаївський район. Зараз маємо інформацію, що перереєстрували ще три заклади».

У міськраді також повідомили: «При цьому, жодних погоджень чи обговорень цих рішень, жодних повідомлень про це для нас від обласної ради не було. І це неприпустимо, тому що Львів – обласний центр, третина мешканців області проживає у Львові. Більшість працівників лікарні та їхні відвідувачі є львів’яни, які користуються інфраструктурою міста, відвідують навчальні заклади, і ми з міського бюджету витрачаємо кошти на інфраструктуру навколо лікарні. І при цьому ми бачимо таке абсурдне рішення про зміну місцезнаходження лікарні. Оскільки територіально і по-факту перереєстровані лікарні продовжують бути у Львові і надавати медичні послуги саме тут».

Відтак, Львівська міська рада звернулася з листами до Державної податкової служби, Прем’єр-міністра України, Міністра охорони здоров’я України, Львівської обласної ради щодо ситуації, яка склалась із перереєструванням Львівських обласних лікарень.

Зокрема, у листах зазначено, що більшість працівників обласних лікарень є мешканцями Львова, тому вони та члени їхніх сімей користуються освітянськими послугами, отримують первинну медичну допомогу, різні пільги та субсидії, мають змогу займатися фізичною культурою та спортом в дитячо-юнацьких школах та на відкритих майданчиках. А видатки на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культуру, фізичну культуру і спорт, відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України, здійснюється саме з загального фонду міського бюджету.

Як інформував «Щоденний Львів», в обласному клінічному психоневрологічному диспансері розпочнуть процес перетворення закладу у некомерційне комунальне підприємство.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:28 16 січня 2020 р.

Апітерапія у Львові вберегла військовослужбовицю від інвалідного візка

Операція на хребті могла закінчитися для військовослужбовиці Лесі Алєксандрової, яка страждала від кил та протрузій дисків, інвалідним візком. Навіть військові лікарі не радили ризикувати нею. Замість ножа хірурга повернула жінку в стрій апітерапія.

Рубрика: Медицина

15:52 16 січня 2020 р.

Фізкультура скорочує ризик захворіти 7 видами раку

Велике дослідження вчених Американського онкологічного товариства, опубліковане наприкінці грудня 2019 року в журналі «Journal of Clinical Oncology», показує зв'язок між фізичною активністю і захворюваністю 15 видами раку.

Рубрика: Медицина