Зафіксоване стрімке зростання смертності від коронавірусу, - НАН

08:23 17 березня 2021 р.

Медпрацівники помирають рідше, ніж пацієнти: серед них менше людей літнього віку.

Опубліковано огляд епідемічної ситуації в Україні за 10–16 березня 2021 року від Робочої групи з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, Інституту проблем математичних машин і систем НАН України. Про це повідомляє Dailylviv.

Середня за останній тиждень кількість нових випадків становить 9590 на добу. На 16.03.2021 р. маємо 4710 нових одужалих за день і 213 нових летальних випадків на добу. Найбільше занепокоєння викликає стрімке зростання смертності. Попередній середньотижневий рекорд смертності був зафіксований 12 грудня і становив 225 смертей на добу. Показник спостережуваної летальності для випадків хвороби серед медперсоналу виявився у 1,25 рази нижчим, ніж серед усього населення. 

Зростання кількості нових випадків відбувається в усіх регіонах України, крім Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Загальнонаціональні епідемічні показники

Істотне погіршення спостерігалося за низкою ключових показників, а саме: числом хворих, числом летальних випадків, навантаженістю лікарень, а також їхніх відділень інтенсивної терапії та ліжок, обладнаних кисневою подачею. Число хворих, які перебувають на госпіталізації, за даними Meddata, перевищило максимум осінньої хвилі

Динаміка захворюваності, летальних випадків і тестування

За останні 7 днів у середньому за добу було 213 летальних випадків проти пікового значення у 225 випадків у середньому за 7 днів для осінньої хвилі, і цей показник продовжує швидко зростати. Число випадків хвороби за останні 7 днів наблизилося до позначки 10 тис. на день, що при спостережуваній летальності 2,5%, яка встановилася, потенційно відповідає 250 летальним випадкам на день із запізненням близько двох тижнів. Зростання позитивності тестів призупинилося на тлі суттєвого розширення обсягів тестування та виключення впливу вихідного дня 8 березня на 7-денне вікно усереднення.

Показники навантаження на лікарні

Число пацієнтів у лікарнях перевищило максимум осінньої хвилі (йдеться як про підтверджених хворих, так і про підтверджених та підозрілих хворих). Крім того, нового максимуму сягнуло число хворих, які потребують подачі кисню, і число хворих на ШВЛ. Число хворих у відділеннях реанімації впритул наблизилося до максимумів.

Найбільше нових ковідних хворих у Києві і Львівській області

dailylviv.com

До теми

15:07 25 вересня 2021 р.

У стаціонарах Львівщині зростає кількість пацієнтів з коронавірусом, - експертка з пульмонології

Зростає поступлення пацієнтів з коронавірусом у стаціонари. В основному – це невакциновані люди, які мають запущену супутню патологію: неконтрольований цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також проблеми з щитовидною залозою, онкологічні захворювання чи наявність вже перенесених.

Рубрика: Медицина

20:29 24 вересня 2021 р.

Не шкодить: перша доза - Moderna, друга - Comirnaty/Pfizer, - Когут

Найближчим часом на Львівщину не очікується поставка вакцини «Модерна». Проте, без жодних застережень, особи, які отримали першу дозу цією вакциною, другу дозу можуть отримати вакциною «Комірнаті» (Пфайзер), якої в області є достатня кількість.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу