На вулицях Львова вимірюватимуть 23-31 травня тиск (+відео)

18:45 23 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: vgolos.com.ua

Акцію «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» розпочали навпроти входу в Ратушу.

«Управління охорони здоров’я Львівської міської ради щорічно проводить травневу акцію з вимірювання артеріального тиску у населення з метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії (АГ) та запобігання її ускладнень», – повідомили сьогодні, 23 травня, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Цьогоріч «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» відбудуться у Львові уже вдесяте, з 23 до 31 травня. Сьогодні до акції долучився також міський голова Львова Андрій Садовий, який виміряв тиск у мобільному пункті на площі Ринок, де принагідно зазначив:

«Така практика в нас у Львові вже 10 років. Завдяки цій профілактиці, дуже багато людей врятували своє життя. Дуже часто людина на це не звертає увагу і може потрапити у складну ситуацію – інсульти, інфаркти, навантаження, зміна клімату, різні нервові стреси. Я стараюсь час до часу тиск міряти і це дає свій позитивний результат. 

Моя робота – це стресова робота. Тому в мене за день тиск може скакати, але я до цього нормально ставлюсь. Займаюсь спортом. Для тих людей, які ведуть спокійний ритм життя, якщо вони відчувають якісь труднощі, треба звертатись до лікарів. Тиск можна поміряти в усіх наших лікарнях, поліклініках, є такі мобільні пункти. Якщо є симптоми, треба звертатись до лікарів».

Під час проведення акції кожний мешканець матиме змогу виміряти артеріальний тиск у міських поліклініках та лікарнях, де будуть розміщені пункти вимірювання артеріального тиску, а також у шести медичних пунктах-наметах, які будуть розташовані в найбільш людних локаціях міста на площі Ринок, проспекті Шевченка, проспекті Свободи, вулиці Широкій, проспекті Чорновола, проспекті Червоної Калини.

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб повідомив: «Слід зазначити, що завдяки регулярному проведенню у широкому публічному масштабі профілактичних акцій, впродовж останніх років у місті спостерігається тенденція до покращення виявлення таких соціально значимих небезпечних захворювань, як артеріальна гіпертензія, туберкульоз, цукровий діабет, вірусні гепатити В і С, глаукома тощо, відтак зменшується кількість хворих в занедбаних стадіях. Ми закликаємо усіх мешканців виміряти свій тиск, пройти обстеження у лікаря і, за потреби, вжити усіх необхідних заходів для збереження свого здоров’я і життя».

У акції братимуть участь волонтери (для вимірювання артеріального тиску в наметах) – студенти Львівського державного медичного коледжу імені А. Крупинського. Окрім інформації про показники тиску, в наметах можна отримати освітні матеріали по АГ та її ускладнень – інфаркту та інсульту. Пацієнти з підвищеним артеріальним тиском отримають консультації фахівців, необхідні додаткові обстеження, освітні матеріали по АГ (пам`ятки, щоденники контролю артеріального тиску та інше). У рамках акції в закладах охорони здоров`я проводяться навчальні програми та семінари з вивчення сучасних аспектів лікування гіпертонічної хвороби.

Загалом, за дев’ять років у акції взяло участь 970 896 громадян, з них вперше виявлено АГ у 32 703 осіб. Усіх з вперше виявленою АГ взято на диспансерний облік у ЗОЗ міста Львова та призначено їм відповідне лікування. В результаті ретельної системної роботи управління охорони здоров’я і медичних закладів щодо профілактики АГ у населення, відповідального ставлення мешканців до збереження свого здоров’я, за останні роки вдалося досягнути зниження захворюваності на інфаркт міокарда з 1 010 випадків 2006 року до 695 випадків 2015 року та зниження захворюваності на інсульт з 843 випадків 2006 року до 776 випадків 2015 року. Тобто на 315 львів’ян захворіло менше на інфаркт міокарда та на 67 осіб менше на інсульт.

Влада міста власним прикладом демонструє мешканцям належний рівень медичної культури, щороку беручи участь у кампанії з профілактики АГ: усі працівники міської ради разом з міським головою під час акції вимірюють тиск. Мета подібних заходів – зберегти здоров’я  та покращити якість життя львів’ян, зокрема, пояснюючи, що вчасне звернення до лікаря та рання діагностика хвороби запобігає смертельним ускладненням. 

Що таке артеріальний тиск і як його контролювати?

Щоб проштовхнути кров по судинній системі, необхідно докласти певної сили. Ця сила, яка діє на стінки судин під час плину крові, називається артеріальним тиском. Показники тиску прийнято позначати двома цифрами: наприклад, 120 і 80 мм ртутного стовпчика. Більше значення називається систолічним тиском, під яким розуміють найвищий тиск на стінку судини після скорочення серця. Менше значення називається діастолічним тиском, під яким розуміють тиск крові в період спокою, у перерві між скороченнями серця.

Людський організм створений дуже надійно, з великим запасом міцності, зокрема і до коливань артеріального тиску. Судинна стінка здатна витримувати значні підйоми тиску за умови, що вона достатньо еластична та міцна. Але з віком еластичність судин знижується і, як наслідок, збільшується ризик виникнення гіпертонічної хвороби: в осіб, старших 40 років, досягає 20–25% при відносно рівномірному розподілі серед чоловіків і жінок. Причини виникнення гіпертонічної хвороби до кінця не з’ясовані. Серед факторів, що спричиняють її розвиток, виділяють: емоційний стрес, спадково-конституційні особливості, професійні шкідливості, особливості харчування (надмірне вживання кухонної солі, насичених жирів, дефіцит магнію), вікова перебудова організму в період клімаксу, травми черепа, інтоксикації, гіподинамія.

Оптимальним вважається тиск 120/80 міліметрів ртутного стовпчика, нормальним та високонормальним – від 130/85 до 139/89. Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий, ніж 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 – ІІІ ступеня. 

Управління охорони здоров’я ЛМР просить мешканців Львова дбати про своє здоров`я, закликає систематично відвідувати поліклініку, контролювати артеріальний тиск і, таким чином, уберегти себе від інфаркту та інсульту!

В Україні більше 10 мільйонів хворих на гіпертонічну хворобу, що становить майже 30% дорослого населення. За статистикою, у Львові від підвищеного тиску страждає 167 726 осіб (майже 30%), але, насправді, таких людей набагато більше. Гіпертонічну хворобу тепер діагностують і у вісімнадцятирічних. А основну питому вагу серед осіб з вперше виявленою АГ становлять особи працездатного віку.

Наслідки артеріальної гіпертензії «вбивають» людей частіше за інші хвороби. Відомо, що понад 50% всіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань в Україні припадає на АГ, а точніше – на її ускладнення: інфаркт міокарда та інсульт. 

Аналогічна ситуація спостерігається і у Львові: щороку від інфаркту міокарда помирає близько 180-190 львів`ян (2015 року – 186), а від інсульту – 380-400 осіб (2015 року – 360). Значною мірою це пов’язано з низькою поінформованістю населення про необхідність своєчасного виявлення та лікування АГ».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини