На Львівщині розпочалася акція з профілактики онкозахворювань

15:32 22 листопада 2018 р.


Фото: health-loda.gov.ua

Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА розпочав у четвер, 22 листопада, акцію «Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків», яка триватиме до 6 грудня.

Із цього приводу, сьогодні, 22 листопада, відбувся брифінг за участі т.в.о. заступника директора департаменту охорони здоров’я Андрія Васька, заступника генерального директора Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ореста Тріля та завідувача відділення урології Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрія Дійчука.

Зокрема, Андрій Васько розповів: «Ця акція проводиться щороку, не тільки в Україні, а й у всьому світі. Вона спрямована на покращення поінформованості населення. Рак передміхурової залози (РПЗ) - одна з найважливіших медичних проблем, займає друге місце серед причин смерті від злоякісних новоутворень у чоловіків і є найбільш поширеним захворюванням в Європі».

За словами Юрія Дійчука, онкологи та урологи у цей місяць не голяться аби викликати запитання «чому» – і у відповідь розповісти про потребу регулярних перевірок свого здоров’я. «Це проблема досить серйозна. Захворюваність зростає. Тому чоловікам після 50 років необхідно здати аналіз на «PSA» аби перевірити своє здоров’я. За 15 років рівень захворювання зріс удвічі. Проведення подібних акцій є надзвичайно необхідним заходом, адже вчасна діагностика дозволяє виявити патологію на ранній стадії, а відтак – зберегти життя людини», – поінформував Юрій Дійчук.

Натомість Орест Тріль повідомив: «Ми зазвичай проводили такі акції у вересні, а цього року вирішили провести у листопаді, приєднавшись до західного флешмобу – місяць «Вусопад» («Movember» – відрощування вусів впродовж листопада). Всі урологи відділення також підготувались до акції, запустивши вуса та бороди аби привернути увагу до цієї проблеми. Наголошую, акція має на меті обстежити здорових чоловіків. Під час проведення минулорічної акції у Львівський області оглянуто 7610 пацієнтів. Проведено дослідження на простатспецифічний антиген у 2666 пацієнтів та УЗД простати - 3870 пацієнтів».

Про це поінформували в четвер, 22 листопада, в прес-службі департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу