МОЗ визначило 16 причин для відмови від вакцинації

21:51 28 жовтня 2021 р.

Фото до новини

МОЗ надало рекомендації щодо переліку медичних протипоказань та застережень для вакцинації від COVID-19. Форма довідки та умови її видачі зараз на фінальному етапі погодження.

Про це у Facebook повідомив керівник комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, пише Dailylviv.com.

"У документі вказані типи протипоказань. Це можуть бути абсолютні протипоказання, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції.

А також – застереження (вакцинація з пересторогою), коли остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками",- заначив Михайло Радуцький.

За його словами, протипоказання також можуть мати характер постійних або тимчасових (у такому випадку у довідці вказується термін дії), діяти для всіх видів вакцин, або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).

"Наприклад, діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою. Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою.

Звертаю увагу: у кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані у переліку МОЗ, встановлює винятково лікар! Будь ласка, не намагайтесь самостійно вирішувати, чи є ваш діагноз або симптоми достатнім приводом для відмови від вакцинації",- наголосив керівник комітету.

Як повідомив Радуцький, довідки про протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада. За оцінками МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу має не більше ніж 1% населення.

Дані про пацієнтів, яким дійсно протипоказана вакцинація, вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я – українці зможуть згенерувати документ у застосунку «Дія».

"На мою особисту думку, дуже важливо, щоб із самого початку був запроваджений жорсткий контроль за наданням довідок. Як лікарі, так і пацієнти повинні зрозуміти, що МОЗ обов’язково буде проводити перевірки та визначати обґрунтованість рішення про надання довідки. Наразі у країні триває справжня війна з тими, хто займається виготовленням підроблених довідок про вакцинацію. Тому у зловмисників не повинно виникнути спокуси почати підробляти ще й довідки про протипоказання", - написав Михайло Радуцький

У Європі готуються до вакцинації дітей у віці від 5 до 11 років

Третя доза вакцини від ковід: готують наказ МОЗ. Кому вводитимуть 30 жовтня Львівщина входить у червону зону карантину: що заборонять

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів