Медики зі США оглянули у Львові 150 дітей і шпиталізували 40 (відео, оновлено)

13:50 9 грудня 2015 р.


Фото: 112.ua

У лікарні «Охматдит» проведуть пряму трансляцію операції.

У Львівській обласній лікарні «ОХМАТДИТ» презентували спільний проект Львівської обласної державної адміністрації та лікарні зі Сполучених Штатів – «Shriners Hospital for Children». Упродовж кількох днів – до 13 грудня – американські та українські медики безкоштовно оглянуть та прооперують майже 150 маленьких українців, зокрема тих, хто має опіки різного ступеня. Для цього до Львова приїхали шість іноземних лікарів та дві медсестри.

Бажаючих записатися на консультацію було вдвічі більше. Із 350 пацієнтів довелося вибирати тих, кому допомога найнеобхідніша. Решті діток доведеться чекати американців до наступного року. Теперішні ж маленькі пацієнти зібралися у Львові з усієї України, одна дитина приїхала з Білорусі.

Лише за перший день медики оглянули та проконсультували 80 пацієнтів. Щодня хірурги проводитимуть по 10 операцій, кожна з яких триває по дві – дві з половиною години. Лікар iз бостонської клініки Геннадій Фузайлов  розповів: «Нам дуже приємно допомогти Україні сьогодні, у такий важкий для неї час. Допомогти дітям, які дуже цього потребують. Для нас дуже важливим є результат співпраці та те, що можемо поділитися досвідом із вашими лікарями».

До слова, медик в Україні вже не вперше. Десять років тому саме Фузайлов рятував дівчинку з України, Настю Овчар, яка винесла з вогню свою молодшу сестричку.

Проект розпочався ще кілька місяців тому. Впродовж цього часу вибирали місто, де проводитимуть операції, збирали потрібне медичне забезпечення (хірургічні інструменти та медикаменти) та вибирали майбутніх пацієнтів.

Фінансування проекту взяли на себе різні благодійні і громадські організації зi США. Чи не найбільше коштами допоміг Союз українок Америки.

Про це повідомили сьогодні, 9 грудня, в київському часописі «Україна молода». Натомість тележурналісти розповіли в середу:

«У Львові американські медики безкоштовно обстежують і прооперують дітей переважно з опіками та ортопедичними захворюваннями. Уже розпочала роботу міжнародна виїзна лікарня. До 12 грудня тут працюватимуть медики трьох американських клінік.

Як повідомляють у прес-службі Львівської ОДА, іноземні фахівці попередньо оглянули 150 дітей, з них 40 госпіталізовано, і розпочато підготовку до операції. Інша частина дітей чекають наступного приїзду медиків.

Як вдалося дізнатися, переважна більшість пацієнтів – це діти з важкими опіками та ортопедичними захворюваннями. Відзначається, що асистувати фахівцям будуть українські хірурги.

Також, окрім надання висококваліфікованої допомоги дітям, у лікарні « Охматдит»  проведуть пряму трансляцію операції, і, таким чином, лікарі зможуть стежити і обговорювати роботу іноземних колег. Також прес-служба Львівської обласної державної адміністрації повідомляє, що в Україну прибуло шестеро лікарів та дві медсестри з Гарварду, Мічигану і «Shriners Hospital».

Повідомляється, що спільно працювати над проектом українська і американська сторони почали близько восьми місяців тому. Впродовж цього часу з Америки доправили понад 2,5 тонн медичного забезпечення.

До фінансування програми приєдналися різні організації США.Зокрема, одним із головних благодійників є Союз українок Америки. У майбутньому лікарі «Shriners Hospital for Children» планують запросити українських дітей, які потребують негайних операціях, вже до Бостона».

Про це повідомляється сьогодні, 9 грудня, на телеканалі «112 Україна».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу