Лише один військовослужбовець з десяти може надати меддопомогу, – майор

16:36 10 листопада 2015 р.

За останні 19 років в ЗСУ тричі ліквідовували службу санінструкторів, але потім повертали.

Про це сьогодні, 10 листопада, під час дискусії на тему: «Запровадження в Збройних силах України медичної доктрини за стандартами НАТО. Досвід Канади», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив фельдшер медичної служби 30-ої окремої механізованої бригади, старший сержант Збройних сил України Олег Брацюк.

- Зараз посади санінструкторів є у кожній механізованій та окремій ротах. На мою думку, вони потрібні. Тому що санінструктор відповідає не тільки за надання невідкладної допомоги, але і за навчання особового складу, - каже він.

За його словами, у кожному відділенні ЗСУ є штатна посада стрільця-санітара, в кожному взводі (на 30 осіб) є посада санітара, в кожній роті – санітарний інструктор, а в батальйоні є начальник медичного пункту та два санінструктори

Керівник медичної групи українсько-канадських навчань, майор Збройних сил Канади Аарон Мінклей (Aaron Minkley) каже, що вони намагаються навчити всіх військовослужбовців надавати медичну допомогу.

- Але виходить, що одна людина серед десяти спроможна це зробити. А якщо мова йде про лікарів, то це один медик на 30 осіб. Я не буду вдаватися в деталі. Але якщо ми говоримо про три роти, тобто 300 осіб, то рекомендується мати лікаря, медичного асистента і додатковий медичний персонал, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:46 7 травня 2021 р.

Вертоліт ДСНС евакуював хворого з Самбірського району до Львова (відео)

7 травня, в рамках Єдиного аеромедичного простору, вертоліт ЄС-145 Єврокоптер доправив 54-річного чоловіка з гострим порушенням мозкового кровообігу для негайної допомоги з віддаленого населеного пункту Львівщини до обласного центру.

Рубрика: Медицина

12:41 7 травня 2021 р.

На Львівщині не виключають збільшення захворювань на ковід вже наступного тижня

На сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор департаменту Львівської ОДА Орест Чемерис зазначив, що ситуація на Львівщині стабілізувалася, проте, після закінчення святкового періоду збільшилась мобільність населення, що може призвести до збільшення кількості захворювань вже наступного тижня.

Рубрика: Медицина

12:28 7 травня 2021 р.

Україна вийшла з третьої хвилі пандемії, - міністр

Україна вийшла з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епіднебезпеки. Сьогодні відбудеться засідання комісії ТЕБ та НС і вже завтра виведемо Сумську область.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу