Львів'янки народжують дітей у Жешуві (Польща)
12:50 26 листопада 2015 р.
На фото: Післяпологове ліжко оточене балдахіном, ванна, приглушене освітлення, на стінах - фотошпалери з мотивами пляжу, моря і заходу сонця.
Більше 100 львів'янок цьогоріч народили дітей у польському Жешуві. Такі пологи коштують там 6 тисяч злотих (приблизно 36 тисяч гривень). Про це львівським журналістам, які цього тижня відвідали Жешув, розповів директор з медичної частини приватної лікарні Pro-Familia Януш Кідацкі.
Для польських жінок пологи є безкоштовними. За них платить державна структура - "Народний фонд здоров'я", з яким клініка має угоду. Згідно з цією угодою фонд фінансує також роботу неонатологічного відділення, яке виходжує дітей, що народилися з аномально маленькою вагою - починаючи від 400 грамів.
Для порівняння, в Словаччині таких фондів кілька, а у Німеччині - кілька десятків. В Україні їх немає, оскільки у нас де-юре медичне обслуговування безкоштовне. А за неофіційною інформацією "подяка" медикам від породіль та їхніх родичів становить у Львові 300-500 американських доларів.
Сьогодні, за словами Януша Кідацкі, Pro-Familia веде перемовини з "Народним фондом здоров'я" про фінансову підтримку також педіатричного відділення, яке розраховане на 16 осіб. Наразі в ньому медична допомога - платна. Добове перебування і лікування дитини (разом із медикаментвми і харчуванням) коштує 300 злотих. І, за спостереженням кореспондента "Щоденного Львов", дітей у цьому відділенні на час приїзду львівських журналістів не було.
Українські жінки, які не мають такого страхового забезпечення, платять у касу польського медзакладу 6 тисяч злотих. Львів'янка Світлана Герасимова, яка народжувала тут свою другу дитину у січні 2015-го, розповіла журналістам, що тоді за пологи вона заплатила дещо менше - 4 500 злотих. Львів'янка потрапила в лікарню на 38-му тижні вагітності через збіг двох обставин. Її знайома зі Львова розповіла як їй у Pro-Familia "врятували дитину". Тож коли напередодні пологів Світлани у Львові зачинили "на миття" відділення, де вона мала народжувати, вона поспіхом вирушила до Польщі. Приїхала в клініку, що називається з вулиці, згадує Світлана Герасимова. Але тут її прийняли з повним комфортом - забезпечили усім: від памперсів для малюка, до білизни і харчування для мами.
Окрім догляду під час пологів, жінки можуть розраховувати також на допомогу спеціалістів: акушерів, котрі допомагають під час першого годування дитини, дієтолога, психолога, реабілітолога, лікарів-гінекологів і неонатологів, які займуться доглядом за дитиною відразу після народження, розповідають лікарі клініки Pro-Familia.
Оскільки у клініці передбачено партнерські пологи, батько або інші члени родини можуть зупинитися поблизу в готелі Hilton Garden Inn, який має партнерську угоду з Pro-Familia. Лікарня і готель підготували комплексну пропозицію "Краса і здоров'я", яка включає два пакети - медичний і відпочинковий. Це означає - спеціальні ціни для тих, хто приїхав на лікування у Pro-Famili, та знижки у ресторані.
Єдина незручність польських пологів для громадянок України - оформлення документів на дитину. Після її народження лікарня надає батькам витяг з реєстру, з яким треба звернутися в муніципалітет Жешува, де батькові чи мамі дадуть документ, що підтверджує народження малюка. А потім необхідно їхати в Люблін, де в Генеральному консульстві України випишуть свідоцтво про народження дитини. Лише після цього - з таким документом - дитину можна везти в Україну. Так розповіла Світлана Герасимова.
Загалом у цій жешувській лікарні приймають 300 пологів щомісяця. Половина цих пологів відбувається через кесарів розтин. Але це не є загальнодержавна тенденція, пояснює Януш Кідацкі. Одна з причин - у Pro-Familia привозять жінок із найскладнішими випадками. У Жешуві, що має 200 тисяч мешканців, окрім ціє клініки, є ще чотири державні пологові лікарні.
Довідка про Pro-Familia
Спеціалізована лікарня Pro-Familia в Жешуві створена 5 рoків тому. Вона має третій, найвищий рівень акредитації (перший - муніципальна лікарня). У закладі є гінекологічно-пологове відділення, неонотологічне, педіатричне, офтальмологічне, анестезійне, хірургічне, стоматологічне та неінвазивної терапії. У лікарі зафіксовано 200 тисяч звернень щороку. У медзакладі працює майже 500 осіб.
На фото: Післяпологове ліжко оточене балдахіном, ванна, приглушене освітлення, на стінах - фотошпалери з мотивами пляжу, моря і заходу сонця.
У кімнаті, окрім ліжка, є зручне крісло для близької особи і столик для новонародженої дитини. Непомітним є медичне обладнання, яке заховане у шафках і доступне на відстані витягнутої руки під час усього процесу пологів.
Між пологовими залами розташовано процедурний кабінет, де лікар робить УЗД і інші, потрібні перед пологами, дослідження. Під час пологів використовують широкий спектр спеціальних знеболюючих.
У кімнатах є телевізори і безкоштовний доступ до інтернету. У кожній кімнаті обладнано куток для догляду і купання немовляти. Тут застосовано систему rooming-in, яка означає, що мама перебуває зі своєю новонародженою дитиною впродовж доби. Якщо мама захоче відпочинку, то її обов'язки візьмуть на себе акушери, котрі будуть повністю піклуватися про дитину – і вночі, і вдень.
Довідка про Hilton Garden Inn
Номери з кондиціонером, високошвидкісним Wi-Fi та ексклюзивним кріслом фірми Mirra Chair®. Гості готелю можуть безкоштовно відвідувати фітнес-центр.
У готелі також працює цілодобове кафе Pavilion Pantry® зі "шведським столом", де пропонуються страви з напівфабрикатів, закуски та напої, і гості можуть користуватися мікрохвильовою піччю.
У будівлі готелю Hilton Garden відчинено магазин. Поряд із закладом розміщений торговельно-розважальний центр Millennium Hall, який налічує понад 200 магазинів і кінотеатр.
У цілодобовому бізнес-центрі забезпечено безкоштовний доступ до інтернету, є копіювальний апарат і факс та надають поліграфічні послуги.
Готель Hilton Garden розміщений за 15 хвилин ходу від Старого міста. Відстань до залізничного вокзалу становить 2 км.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook