Новий стрес. Лікарню у Соснівці, яку приєднали до обласної лікарні у Львові, хочуть передати в інші руки (відео)
14:02 16 листопада 2024 р.
У 2023 році Львівська обласна рада, шляхом реорганізації та ліквідації, приєднала заклад до Львівської обласної клінічної лікарні.
Відео: Львівський пресклуб
Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомила асистентка фізичного терапевта ЛОКЛ реабілітаційного відділення №2 «Центр реабілітації» у м. Соснівка Ольга Іванчина, пише DailyLviv.com.
Вона розповіла про хронологію реорганізації Львівської обласної лікарні відновного лікування №3 у місті Соснівка, яку розпочали кілька років тому.
Як зазначила Ольга Іванчина, до 2020 року ця лікарня була самостійним медичним закладом.
“Лікарня розташована у лісі неподалік штучного озера та має 5 поверхів. У лікарні були фізіотерапевтичне, профпатологічне, неврологічне відділення. Ми лікували й проводили реабілітацію шахтарів, людей з легеневими захворюваннями, захворюваннями серцево-судинної системи, лікували також травми хребта. З 2015 року наша лікарня почала приймати на реабілітацію учасників АТО”, - повідомила медикиня.
З першими проблемами лікарня стикнулася під час пандемії коронавірусу, коли були запроваджені карантинні обмеження, пригадує Ольга Іванчина. У березні 2020 року директор видав наказ і скерував медичних працівників у 10-місячний простій.
“Упродовж цього періоду ми зверталися до нашого директора, до Львівської обласної ради та Червоноградської райради (DL. - тепер Шептицький), також ми писали звернення до різних депутатів і навіть до Міністра охорони здоров’я і всюди нам давали відписки, що ми не маємо права працювати”, - розповіла про реакцію владних структур Ольга Іванчина.
У кризовій для лікарні ситуації її підтримали дві категорії людей — шахтарі й Спілка АТОвців.Вони звернулися до Червоноградської міської ради з проханням, аби місто взяло медичний заклад на свій баланс. Але тоді червоноградські чиновники вважали, що лікарня збиткова. У січні 2021 року до Львівської обласної лікарні відновного лікування у Соснівку приїжджали також обласні депутати.
“Й тоді ми вперше почули, що наш заклад готують до ліквідації”,- повідомила про реакцію обранців Ольга Іванчина.
У відповідь на таке рішення 3 лютого працівники медзакладу оголосили акцію протесту — голодування.
“Після цього резонансного заходу, наказ про простій лікарні був скасований. Вже ніби життя налагодилося, ми стали повноцінно працювати. Але у 2023 році Львівська обласна рада, шляхом реорганізації та ліквідації, приєднала заклад до Львівської обласної клінічної лікарні Тепер лікарня має назву реабілітаційне відділення №2 Центру реабілітації ЛОКЛ. Львівська обласна рада навіть закупила для нашого закладу автобуси. Якими ми возимо хворих на діагностику до Львова”, - розповіла про подальший перебіг подій медикиня.
На цьому реорганізація не закінчилася.
У серпня 2024 року вже Шептицька міська рада звернулася до Львівської обласної ради з проханням розірвати договір оренди з нами і передати нашу лікарню разом з обладнанням на баланс Шептицької міської ради. Про працівників та пацієнтів у цьому зверненні мови не було.
Це звернення №2846 від 29 серпня 2024 року Шептицька міськрада навіть не узгодила з персоналом нашої установи. Наш колектив з таким рішенням не погоджується й відповідні звернення ми скерували в представницькі органи району та області. На сьогодні ми ще не отримали жодної відповіді”, - наголосила Ольга Іванчина.
Вона озвучила консолідовану думку колективу і пацієнтів, які уже кілька років стресують через адміністративну шарпанину.
“Наш колектив хоче залишитися у підпорядкуванні Львівської обласної клінічної лікарні – це надкластерна лікарня. І тут мова йде у першу чергу про наших пацієнтів, адже лікувальна база в обласному центрі є більш потужною і спроможною”,- підсумувала медикиня.
Читайте також: Начальник Запорізької ОВА з порушеннями законів реорганізовує протитуберкульозний заклад на прифронтовій території (відео)
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook