Львівський десантник Ярослав Стеців вдячний кожному, хто допоміг йому знову ходити (відео)

20:40 18 лютого 2015 р.


Фото: 112.ua

Після того, як старшому лейтенанту 80-ї окремої аеромобільної бригади зробили протез у Лондоні, він знову мріє про військову службу.

«Старшому лейтенанту Ярославу Стеціву зробили протез у Лондоні, і він знову мріє про військову службу» – повідомили сьогодні, 18 лютого, журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук, конкретизуючи при цьому

«23-річний старший лейтенант, командир десантного взводу 80-ї окремої аеромобільної бригади Ярослав Стеців із села Дроговиж, що на Львівщині, днями повернувся з Лондона. Там йому виготовили протез втраченої на війні ноги.

Допомогли чоловікові небайдужі представники української діаспори. Ярослав вчиться ходити і мріє повернутись на службу.

Найскладнішими морально для Ярослава Стеціва були перші дні у військовому госпіталі у Вінниці, коли він цілковито усвідомив, що втратив ногу. Боєць зазнав поранення 25 серпня поблизу Хрящуватого на Луганщині.

Ногу практично відірвало, тож лікарям довелося її ампутувати: Ярослав розумів, що боролись за його життя. Однак переживання хлопець зумів подолати, коли приїхали його брати, мама й дівчина.

Зрозумів, що потрібен рідним, і варто жити, як би не було важко. А найбільше допомогла побратима – Олександра Кротика, який був поранений під Зеленопіллям. Він прискакав у реанімаційне відділення до Ярослава на одній нозі, щоб поспілкуватись.

Ярослав розповів: «Олександр також був уже два місяці з ампутованою ногою після поранення. Він мені сказав, що можемо почати пити і через півроку померти: десь поховають і не згадуватимуть. Треба жити. Я дивився на усміхненого чоловіка без ноги, як я, і не розумів, чому він сміється. Але наприкінці розмови вже все зрозумів. Олександр жив, виходив у місто, знайомився з дівчатами. І я зрозумів – треба жити. Мені це говорила людина така, як я».

Односельці зустріли як героя

Несподіванкою для Ярослава була і тепла зустріч з односельцями у Дроговижі. Люди називали його героєм.

«Мені насправді було дуже приємно, хоча я не хотів цього. Бо робив свою роботу і не вважаю себе героєм – це дуже так гучно звучить».

Хлопця скерували на Львівський протезний завод, але звідти він повернувся з невтішною новиною – треба було під протез ще трішки ампутувати ногу. А це означало, що знову доведеться пережити той самий біль.

«Але взяв себе в руки і вирішив – раз треба, то треба», – каже Ярослав.

Утім, життям випускника Академії Сухопутних військ поцікавився капелан Степан Сус. Медичні виписки лейтенанта переклав англійською мовою, і українська діаспора зібрала гроші для протезування за кордоном.

Ніякої операції робити не довелось. За три тижні перебування у Лондоні боєць вперше став на дві ноги. Ярослав пригадує:

«Перші відчуття – біль, але коли вперше пройшовся по вулиці, було сильне відчуття радості і вдячності. Дуже багато людей зробили все, щоб я повернувся до активного життя. Я вже можу дійти до зупинки, доїхати, куди треба, виходжу з друзями погуляти».

Ярослав щодня працює над собою, щоб ходити і без допомоги милиці. Він повертається до активного життя і вже мріє про службу в армії.

Рапорт з таким проханням написав міністрові оборони: вважає, що може працювати з документами, допомагати у навчальному процесі в Академії Сухопутних військ. Каже, військові не обирають – куди скерують, там і служитиме.

А ще Ярослав вчить англійську. Безкоштовні уроки скайпом проводить з ним українка зі США.

Жінка була здивована, коли боєць відмовився від грошової допомоги на користь іншого пораненого товариша. А ось знання англійської мови вважає для військового офіцера важливими.

 Ярослав розповів також: «Хочу, щоб на моєму прикладі хлопці зрозуміли – потрібно жити, боротись. У мене теж були важкі моменти, коли сказали, що потрібно ще трішки ампутувати ноги, але мені пощастило, що я потрапив за кордон. Однак якщо сидіти і нічого не робити – нічого й не вийде».

Ярослав вдячний кожному, хто подарував йому можливість стати на дві ноги».

dailylviv.com

До теми

15:07 25 вересня 2021 р.

У стаціонарах Львівщині зростає кількість пацієнтів з коронавірусом, - експертка з пульмонології

Зростає поступлення пацієнтів з коронавірусом у стаціонари. В основному – це невакциновані люди, які мають запущену супутню патологію: неконтрольований цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також проблеми з щитовидною залозою, онкологічні захворювання чи наявність вже перенесених.

Рубрика: Медицина

20:29 24 вересня 2021 р.

Не шкодить: перша доза - Moderna, друга - Comirnaty/Pfizer, - Когут

Найближчим часом на Львівщину не очікується поставка вакцини «Модерна». Проте, без жодних застережень, особи, які отримали першу дозу цією вакциною, другу дозу можуть отримати вакциною «Комірнаті» (Пфайзер), якої в області є достатня кількість.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу